Eylül ayında 45 kadın öldürüldü

Kadın cinayetleri dur durak bilmeden devam ediyor. Yanlızca Eylül ayında 45 kadının cinayete kurban gittiği öğrenildi.

Eylül ayında 45 kadın öldürüldü
Eylül ayında 45 kadın öldürüldü nurten
Bu içerik 376 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

 

 

ADANA (İLKHABER)- Kadın cinayetleri dur durak bilmeden devam ediyor. Yanlızca Eylül ayında 45 kadının cinayete kurban gittiği öğrenildi.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından açıklanan 2018 Eylül ayı kadın cinayeti vakasının 45 olduğu belirtildi. Geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, kadın cinayeti vakalarının belirtilen platformdan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

NEDEN ÖLDÜRÜLDÜLER

2018 eylül ayında da kadınların büyük bir çoğunluğunun kim tarafından ya da neden öldürüldüğü tespit edilemedi. Bu ayki kadın cinayetlerinin 11’i şüpheli ölüm, 12’sinin nedeni tespit edilemedi; 13’ü kadın hayatına dair karar almak istediği için öldürüldü, 6’sı ekonomik sebepler bahane edilerek öldürüldü, 1’i barışma isteğini kabul etmediği için, 1’i ayrılmak istediği, 1’i arkadaşlık teklifini kabul etmediği için öldürüldü. Öldürülen kadınların 16’sının faili meçhul, 11’i evli olduğu erkek tarafından, 6’sı birlikte olduğu erkek, 5’i akraba ya da tanıdığı kişiler tarafından, 2’si babası, 2’si tanımadığı erkek, 1’i ayrıldığı erkek, 1’i erkek kardeşi ve 1’i de imam nikahlı olduğu erkek tarafından öldürüldü.

ATEŞLİ SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜ

Kadınların 13’ü 36-65 yaş, 12’si 26-35 yaş, 1’i19-25 yaş, 2’si 0-11 yaş ve 3’ü 66 yaş ve üzeri yaş aralığındaydı. Bursa’da 35 yaşındaki Şengül Vatansever, ayrılmak istediği için birlikte olduğu erkek tarafından yakılarak öldürüldü. Adıyaman’da Emine Orki, imam nikahlı olduğu ve cezaevinden yeni çıkan Bekir A. tarafından ateşli silahla öldürüldü. Bekir A., 34 yıl önce evli olduğu kadını ve 2 çocuğunu öldürmekten hapis yatmıştı. İstanbul’da 35 yaşındaki Aslı Ç., iş ortağı Erkan E. tarafından sokak ortasında aracı içerisindeyken ateşli silahla öldürüldü.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi