Siyasetçilere yol gösterecek kitap

Eğitimci İbrahim Cemal Torun’un, çıkarttığı “Siyasal İletişim Stratejileri” kitabı yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasilerden büyük ilgi görürken belediye başkan aday adaylarına da etkili iletişimin ipuçlarını veriyor.

Siyasetçilere yol gösterecek kitap
Siyasetçilere yol gösterecek kitap nurten
Bu içerik 359 kez okundu.
Reklam

ADANA (İLKHABER)- Eğitimci İbrahim Cemal Torun’un, çıkarttığı “Siyasal İletişim Stratejileri” kitabı yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasilerden büyük ilgi görürken belediye başkan aday adaylarına da etkili iletişimin ipuçlarını veriyor 


 Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan İbrahim Cemal Torun, karşı taraftaki kişiler için görüntü ve beden dilinin yüzde 55, konuşma ve ses tonunun yüzde 38 ve ne söylediğinizin yüzde 7 oranında etkisi olduğuna dikkat çekti.   

FARK YARATAN KONUŞMAÇI OLMANIN FORMÜLÜ

Torun, kitabın amacını “Kitabım dört bölümden oluşmaktadır: İmaj, Beden Dili, Topluluk Önünde Etkili Konuşma ve Diksiyon. İletişimin en küçük parçası olan ikili görüşmelerden tutun da yığınları etkileyip harekete geçirme sürecine kadar bu dört ana başlıktaki özelliklere dikkat eden kişi; ister bir ebeveyn, öğretmen, avukat, iş adamı ister bir politikacı olsun etkileme, ikna etme, kitleleri harekete geçirme becerilerine sahip olur. Kitabımızda; fark yaratan, dinleten, etkileyen, hayran bırakan bir konuşmacı olmanın formülü var.” Şeklinde özetledi.

 

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ ADAY ADAYLARINA TAVSİYENİZ ?

İbrahim Cemal Torun,Her seçim döneminde olduğu gibi yoğun bir dönem adayları bekliyor. Her aday yapabilecekleri şeyleri topluma sunma, seçimi kazanma telaşında olacak. Bilimsel olarak kanıtlanan bir istatistiğe göre yüzde 7-10 kelimelerin,  yüzde 30-38 ses tonunun,  yüzde 55-60 da beden dilinin etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Yani mesajını aktaran bir siyasetçi için doğru bir hitabet dili, ses tonuyla uygun ve yerinde kullanılan beden diliyle ciddi bir etki alanına sahip olup bunu; fark yaratan, dinleten, etkileyen, hayran bırakan bir aday olarak büyük bir avantaja çevirebilir.

İnsanlardaki bu farkındalık, profesyonel danışmanlık hizmetlerinin de oluşmasına ve ülkemizde yaygınlaşarak iş adamlarından siyasetçilere uzman danışmanlık yapıldığı sektör haline gelmiştir. Etkili konuşmak, hitabet gücünü geliştirmek ve beden dilini etkili kullanmak isteyen kişiler, ister yönetici ister siyasetçi olsun, bu ve benzeri kişisel gelişim kitapları okumanın yanında çeşitli dersler de alarak başarılı olabilmektedir.” Açıklamasını yaptı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi