Soylu: 112’ye yapılan çağrıların yüzde 60’ı asılsız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 112’ye yapılan asılsız çağrı oranının yüzde 60’lar civarında olduğunu söyledi..

Soylu: 112’ye yapılan çağrıların yüzde 60’ı asılsız
Soylu: 112’ye yapılan çağrıların yüzde 60’ı asılsız nurten
Bu içerik 316 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)-İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, 112’ye yapılan asılsız çağrı oranının yüzde 60’lar civarında olduğunu söyledi.. 

 

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Adana’ya  gelen İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, Adana protokolü tarafından karşılandı. Şakir Paşa Havaalanı’nda Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni tarafından karşılanan Soylu, daha sonra  çeşitli ziyaret ve toplantılara katılmak üzere hava alanından ayrıldı.

 

MERHUM YAĞCI’NIN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

 

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, daha sonra programda yer alan etkinlikleri gerçekleştirmek üzere havaalanından ayrıldı. Soylu Adana’da vefat eden 22. Dönem AK Parti Milletvekili Ziyaeddin Yağcı’nın Çukurova İlçesi’nde bulunan evine giderek taziye ziyaretinde bulundu.  Yağcı'nın eşi Sebahat Yağcı ile yakınlarına taziyelerini ileten Soylu, burada Kur'an-ı Kerim’i dinleyerek dualar etti. Yağcı Ailesi’nin acılarını paylaşan Soylu daha sonra taziye evinden ayrıldı.

 

YENİ KURULAN SİSTEMLERİ İNCELEDİ

Adana’da yeni açılan 112 Acil Çağrı Merkez Müdürlüğü’nde de incelemelerde bulunan Bakan Soylu, görevlilerden bilgiler aldı. Yeni kurulan sistemleri tek tek inceleyen Bakan Soylu, burada yaptığı kısa açıklama da, 2019 yılının sonu itibarıyla 81 vilayette 112 Acil Çağrı Sistemi'nin tamamını bitirmiş olacaklarını anlattı. Soylu, 112 Acil Çağrı Merkezleri projesi ve yazılımının dünyada ödüller aldığını dile getirdi.

81 VİLAYETTE 112 SİSTEMİNİ BİTİRECEĞİZ

Kendisinin bakan olduğunda  112 Acil Çağrı Sistemi sayısının 16 olduğunu anımsatan Bakan Soylu,  “Bu ayın sonuna kadar 44-45’i bitireceğiz. İçişleri Bakanı olduğumda sayı 16 idi. Şimdi bu 44-45'i bitireceğiz. Şu anda 77’sini planladık. Önümüzdeki yılın haziranına kadar biter. Önümüzdeki yılın sonu itibarıyla 81 vilayette 112 Acil Çağrı Sistemi'nin tamamını bitirmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

ASILSIZ ÇAĞRI SAYISI FAZLA

Asılsız çağrıların sayısının fazla olduğu yönünde aldığı bilgileri de değerlendiren Bakan Soylu,  Bu asılsız çağrı vakalarının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de en büyük problemlerden biri olduğunu söyledi. Alınan çağrıların yüzde 60’ının asılsız olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “112 asılsız çağrı oranı yüzde 60’lar civarında. Bu, burada bulunan, buradan istifade edecek vatandaşlara yapılabilecek en büyük kötülüktür.” şeklinde konuştu.

HATIRA FOTOĞRAFLARI ÇEKTİRİLDİ

Bakan Soylu yol güzergahında gördüğü inşaat işçilerinin de yanına gitti. İçişleri Bakanı’nı karşılarında gören inşaat işçileri sevinçlerini Bakan Soylu’yla sohbet ederek paylaştı. Bir süre yapılan sohbetin ardından işçilerle fotoğraf çektiren Bakan soylu daha sonra yoluna devam etti.

ADANA’DAN AYRILDI

  Adana ziyaretini tamamlayan Bakan Soylu daha sonra Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile kent protokolü uğurladı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi