“Uyuşturucu Adana’nın gündeminden çıkacak”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sorunların başında, bağımlılık ve bağımlılıkla mücadele geldiğini söyledi. Uyuşturucunun, toplumların bugününü ve geleceğini tehdit eden, ülkelerin en büyük varlığı insan sermayesini sinsi bir biçimde hedef alan önemli bir sorun olduğunu belirten Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Adana’nın gündeminden uyuşturucuyu çıkarma azim ve kararlılığındayız. Adana’da uyuşturucunun esâmesini okutmayacak; üretim, satış ve kullanım zincirlerinin tümünü mutlak surette kıracağız” dedi.

“Uyuşturucu Adana’nın gündeminden çıkacak”
“Uyuşturucu Adana’nın gündeminden çıkacak” nurten
Bu içerik 378 kez okundu.
Reklam

 

 Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Uyuşturucunun, toplumların bugününü ve geleceğini tehdit eden, ülkelerin en büyük varlığı insan sermayesini sinsi bir biçimde hedef alan önemli bir sorun olduğunu belirten Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Adana’nın gündeminden uyuşturucuyu çıkarma azim ve kararlılığındayız. Adana’da uyuşturucunun esâmesini okutmayacak; üretim, satış ve kullanım zincirlerinin tümünü mutlak surette kıracağız” dedi.

Adana Valiliği tarafından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, belediye başkanları, kamu kurumu ve sivil toplum kurumu temsilcilerinin katılımıyla Çukurova Kalkınma Ajansı’nda “Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıda konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sorunların başında, bağımlılık ve bağımlılıkla mücadele geldiğini söyledi.

“İNSANLARI HEDEF ALAN SİNSİ BİR SORUNDUR”

Tüm dünyayı ilgilendiren uyuşturucu ile mücadelede, ülkelerin işbirliği yapmasının, atılacak adımların temel hareket noktasını oluşturduğuna değinen Vali Demirtaş, “Bağımlılıkla mücadelemizin en önemli başlığını da uyuşturucuyla mücadele oluşturmaktadır. Uyuşturucu, toplumların bugününü ve geleceğini tehdit eden, ülkelerin en büyük varlığı insan sermayesini sinsi bir biçimde hedef alan önemli bir sorundur. Tüm dünyayı ilgilendiren bu mücadelede ülkelerin işbirliği yapması, atılacak adımların temel hareket noktasını oluşturmaktadır” şeklinde konuştu.

“HEP BERABER EL ELE MÜCADELE EDİYORUZ”

Adana’da bağımlılıkla mücadele çalışmalarının kamu, sivil toplum ve vatandaşlarla el ele her yönüyle yürüttüklerini ifade eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş şöyle konuştu;

“İlimizde bağımlılıkla mücadele çalışmalarımızı kamu, sivil toplum ve vatandaşlarımızla el ele, yürek yüreğe her yönüyle yürütüyoruz. Özellikle son dönemde terör başta olmak üzere uyuşturucu, kaçakçılık ve adi suçlara karşı gerçekleştirilen ciddi operasyonlarla önemli neticeler elde edilmiştir.

ADANA’DA 2018 YILI İÇERİSİNDE 4 BİN 9 KİŞİ YAKALANDI”

Bu meyanda narkotik ekiplerimiz, 2018 yılı içerisinde 2 bin 268 olayda 4 bin 9 şahsı yakalamış; yakalanan şahısların 752'si adli makamlarca tutuklanmıştır.

Başlattığımız Güney Adana Kalkınma Programı ile de geride bıraktığımız süreçte, uyuşturucu ile mücadelede önemli sonuçlar elde ettik. Birbirini destekleyen projelerle örülü program sayesinde, sokakların ve mahallelerin daha güvenli hale dönüşmesini sağladık. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü emel sahibi kişilerden uzaklaştırdık.

“DERDİNE ÇARE OLMADIĞIMIZ TEK VATANDAŞIMIZI BIRAKMADIK, BIRAKMAYACAĞIZ”

Güney Adana Kalkınma Programı ile kapısını çalmadığımız, derdine çare olmadığımız, gönlüne girmediğimiz tek bir vatandaşımızı bırakmadık, bırakmayacağız. Vatandaşımıza Devletimizin şefkat ve merhamet elini sonuna kadar uzatacağız. Medeniyetimizin bize bıraktığı büyük mirasla, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" şiarıyla, milletimizin her bir ferdine hizmet etmeye devam edeceğiz.

“UYUŞTURUCUNUN ESAMESİNİ OKUTMAYACAĞIZ”

Altını bir kez daha çizmek isterim ki tüm paydaşlarımızla birlikte Adana’nın gündeminden uyuşturucuyu çıkarma azim ve kararlılığındayız. Adana’da uyuşturucunun esâmesini okutmayacak; üretim, satış ve kullanım zincirlerinin tümünü mutlak surette kıracağız”

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü