İdari soruşturma başlatıldı

Adana Şehir Hastanesi morgunda cenazelerin yanlış ailelere teslim edilmesi haberlerine Valilik’ten açıklama geldi

İdari soruşturma başlatıldı
İdari soruşturma başlatıldı nurten
Bu içerik 460 kez okundu.
Reklam

ADANA(İLKHABER)-Bazı basın yayın organlarında  “Adana Şehir Hastanesi morgunda cenazenin farklı aileye teslim edildiği” haberlerinin yer alması üzerine Adana Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı. Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde konuyla ilgili olarak idari soruşturmanın başlatıldığı belirtilen açıklamada, vatandaşların yaşadığı mağduriyetin de en kısa sürede giderilerek cenazelerin ailelerine ivedilikle gönderilmesi için çalışmalara başlandığı bildirildi.

 

 

Adana Valiliği basın ve halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

 

”Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde farklı kliniklerde tedavi gören ve her ikisi de 08.11.2018 tarihinde vefat eden Şaziye Öztürk ve Saliha Öztürk isimli vatandaşlardan Şaziye Öztürk’ün yakınları cenazesini almak üzere hastane morguna geldiğinde, vefat eden şahsı eşi İsmet Öztürk’ün teşhis edip, cenazenin eşine ait olduğunu beyan etmesi üzerine cenaze kendisine imza karşılığında morg görevlisi tarafından 08.11.2018 tarihinde teslim edilmiştir.

 

 


09.11.2018 tarihinde ise vefat eden Saliha Öztürk’ün yakınları morgda kendilerine gösterilen cenazenin Saliha Öztürk’e ait olmadığını beyan ederek cenazeyi teslim almadıklarından konu hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

 

 


Söz konusu olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na bilgi verilmiş olup ayrıca Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü de bilgilendirilmiştir.

 

 


Vatandaşlarımızın yaşadığı bu mağduriyetin en kısa sürede giderilerek Aksaray’da defnedilen Saliha Öztürk’ün cenazesinin Adana’ya getirilmesi, aynı gün vefat eden Şaziye Öztürk’ün cenazesinin ise Aksaray’a gönderilmesi için gerekli çalışmalara ivedilikle başlanılmıştır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü