hediye patlayan kutu

Çocuklar bu standı çok sevdi

Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’na katılan Adana İli Koyun Keçi Damızlık Yetiştiricileri Birliği’nin standı çocukların akınına uğradı.

Çocuklar bu standı çok sevdi
Çocuklar bu standı çok sevdi nurten
Bu içerik 1014 kez okundu.

Bayram BULUT

 

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’na katılan Adana İli Koyun Keçi Damızlık Yetiştiricileri Birliği’nin standı çocukların akınına uğradı.

 

Adana İli Koyun Keçi Damızlık Yetiştiricileri Birliği fuar alanında bulunan standında örnek bir davranışa imza attı. Stantlarına koyun, koç ve kuzu getirerek küçük çitlerin içerisine koyan birlik yönetimi, bu sayede şehir içerisinde yaşayan çocukların köy yaşamında bulunan hayvanlarla tanışmalarını sağladı. Bu yöntemle çocukların hayvanlara olan sevdirme hedeflendi.

 

KUZULARI SEVDİLER

 

Fuara aileleriyle birlikte gelen küçük çocukların bu standa geldikleri görüldü. Özellikle küçük kuzulara ilgi gösteren çocuklar, kuzulara severek hatıra fotoğrafları çektirdi. Aileler çocuklarının hayvanlarla diyalog kurmasını güler yüzlerle izledi. Küçük çocuklar kuzuları severken, anneler ve babalar ise devasa büyüklükte olan koç ile ilgilendi.

 

ŞEN: HAYVANLARI SEVDİRMEYİ HEDEFLEDİK

 Renkli görüntülerin oluştuğu birlik standına Adana protokolünün de ilgi gösterdiği görüldü. Adana İli Koyun Keçi Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Şen, çocuklara hayvan sevgisi kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.  Kendilerinin her yıl fuara katıldıklarını anlatan Başkan Şen, “Şehir yaşamında bulunan köylerden gelen koyunlar sayesinde çocuklara hayvancılığı  sevdirmeye çalışıyoruz. Her yıl fuara katılıyoruz. Adana’da koyun stoğumuzda 300 bin civarında anacımız var. Bunlar her yıl yaklaşık 300 yavru veriyor.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama