Ak Parti'nin Büyükşehir için 8 aday adayı oldu

Adana'da 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak, Mahalli İdareler Seçimleri için aday adaylarının başvuruları tamamlandı.

Ak Parti'nin Büyükşehir için 8 aday adayı oldu
Ak Parti'nin Büyükşehir için 8 aday adayı oldu nurten
Bu içerik 401 kez okundu.

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana'da 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak, Mahalli İdareler Seçimleri için aday adaylarının başuruları tamamlandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) Adana'da 14 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi için toplam 196 ada adaylığı başvurusu yapıldı. Yapılan bu başvuruların arasında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvuran sayısının ise 8 olduğu öğrenildi. Bu 8 kişilik isim içerisinde eski il başkanları,  eski bakanlar ve eski milletvekilerininde bulunması dikkatlerden kaçmadı. Büyükşehir Belediyesi için başvuran isimlerin içerisinde geçen dönem yerel seçimlerde kıl payı seçimi kaybeden Abdullah Torun'da yer aldı. Diğer 7 isim ise, Mustafa Kebude, Muhittin Demir, Fatma Güldemet Sarı, Mahmut Tezcan, Mehmet Tuğlukdemir, Barış İnceoğlu, Özge Selvi Nur Eser şu bekilde belirtildi. Geri kalan 186 kişi ise, 14 ilçe başkanlığı aday adaylığı için başvuru yaptı.

İsmi Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için sıkça bahsedilen Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Mahmut Çelikcan'ın belediye başkanlığından dolayı isminin otomatik olarak aday adaylığı listesinde yer alacağı öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti