hediye patlayan kutu

Seyhan ve Yüreğir devlet hastaneleri inşaatı Ocak'ta başlayacak

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan ve Yüreğir devlet hastaneleri inşaatının Ocak'ta başlayacağını söyledi.

Seyhan ve Yüreğir devlet hastaneleri inşaatı Ocak'ta başlayacak
Seyhan ve Yüreğir devlet hastaneleri inşaatı Ocak'ta başlayacak nurten
Bu içerik 415 kez okundu.

ADANA - Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan ve Yüreğir devlet hastaneleri inşaatının Ocak'ta başlayacağını söyledi.  

  Vali Demirtaş, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) yeni tesislerini ziyaret etti. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Genel Sekreter M. Ömer Üney, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Baştuğ, Sefa Saygıdeğer, Süreyya Uri ve Hüseyin Arat ile cemiyetin kurucu üyeleri tarafından karşılanan Vali Demirtaş, ÇGC'nin yeni sosyal tesislerinin geniş bir alana yayıldığını ve Adana'nın en güzel mekanlarından biri olduğuna dikkat çekti.

  Adana'daki çalışmalarla ilgili bilgi veren Vali Demirtaş, Seyhan ve Yüreğir'deki devlet hastaneleri inşaatının Ocak ayı içerisinde başlayacağını belirtti. Adana’nın sağlık turizmi açısından büyük önem taşıdığını ve bu anlamda zengin yatırımları bulunduğunu hatırlatan Demirtaş,  il ve ülke dışından bir çok hastanın uygun fiyat, ulaşılabilirlik ve daha bir çok olumlu nedenden ötürü tedavi için Adana’yı tercih ettiğini dile getirdi.

Kentin istihdamına katkı sunan iş dünyası ile sık sık bir araya geldiklerini vurgulayan Vali Demirtaş, kurulduğu günden bu yana çok güzel fuarlara ev sahipliği yapan ve Adana ekonomisine büyük katkı sunan fuar alanının artık talebi karşılayamadığını ve daha da genişletilmesi gerektiğini vurguladı. Vali Demirtaş bunun için ön adımların ise atıldığını söyledi.

Sadece Adana değil Türkiye açısından da büyük önem taşıyan Vali Demirtaş, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi için de çalışmaların sürdüğünü, sorunların çözümü için büyük bir emek sarf edildiğini söyledi. Fuarın ve Endüstri Bölgesi'nin Adana ve Türkiye için büyük önem taşıdığını vurgulayan Vali Demirtaş, "Elbirliğiyle tüm sorunların üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Adana'daki oda, borsa ve belediye başkanlarının birbirleriyle uyumlu çalışması kent adına umut vericidir. Adana'ya yatırımların gelmesi için hep birlikte büyük çaba sarf ediyoruz. Adana'da daha çok yatırım gerçekleşmesi, daha çok istihdam sağlanması adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

VALİ DEMİRTAŞ'TAN PLAKET

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ise Vali Mahmut Demirtaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Her zaman bizlerin yanında yer alan ve desteğini esirgemeyen Valimize teşekkür ediyorum. Tesislerimizin tamamen hazır duruma gelmesi sonrasında Valiliğimizle birlikte önemli faaliyetler yapılması için görüş alışverişimiz sürecek" dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ortaklığında Çukurova Kalkınma Ajansı 2018 Teknik Destek Programı kapsamında hazırlanan ‘’ Haber ve Basın Bülteni Yazma, Etkili Fotoğraf ve Kamera Çekme Teknikleri ve Sosyal Medya Haberciliği Uygulamalı Eğitimi’’ projesine katkılarından dolayı ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'e plaket sundu. Ziyaretin sonunda Vali Demirtaş ve gazeteciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama