Miniklere hediyeler Vali Amca’dan

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Mardinmasa Birimi, “Minik Eller Üşümesin Projesi” kapsamında şehir genelindeki kırsal mahallerde okuyan öğrencilerin üşümemesi ve hasta olmaması adına atkı, bere ve eldiven dağıtımına devam ediyor.

Miniklere hediyeler Vali Amca’dan
Miniklere hediyeler Vali Amca’dan emre
Bu içerik 401 kez okundu.

ADNAN AVUKA

(MARDİN(İLKHABER)-Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Mardinmasa Birimi, “Minik Eller Üşümesin Projesi” kapsamında şehir genelindeki kırsal mahallerde okuyan öğrencilerin üşümemesi ve hasta olmaması adına atkı, bere ve eldiven dağıtımına devam ediyor.

Bu kapsamda Mardinmasa ekipleri, Mazıdağı ilçesinde ki Engin Köyü İlkokulu ile Tarlacık Köyü İlkokulunda okuyan minik öğrencileri ziyaret ederek Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın kendilerine hediye olarak gönderdiği atkı, bere ve eldiveni takdim etti. Hediyelerini alan minik öğrenciler, gözlerindeki mutluluk ve yüzlerindeki sevinçle, Vali/Başkan Amcaları Mustafa Yaman’a teşekkür ettiler.

Vali Mustafa Yaman, “Belediyemizin imkanlarını şehrin kırsal mahallelerinde yaşayan çocuklarımız için kullanıyoruz” dedi.

Şehir genelinde çalmadık kapı sıkılmadık el bırakmamak için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Yaman, “Göreve ilk getirildiğimiz günden itibaren sosyal belediyecilik anlamında açılışını yaptığımız Mardinmasa birimimiz, Büyükşehir Belediyemizin sıcak yüzü oldu. Sosyal belediyecilik anlamında Mardimasa birimimizle birlikte iki senede hayata geçirdiğimiz 27 sosyal sorumluluk projesiyle her koşulda hemşerilerimizin yanında olduk” dedi.

Yaman, şunları söyledi: “Zorlu kış şartlarında okula giden çocuklarımız üşümemesi için ekiplerimiz tüm ilçelerde ki kırsal mahallelerde bulunan okullarımızda öğrencilerimize atkı, bere, eldiven dağıtıyor. Hediyelerini alan öğrencilerimizin yüzlerinde gülümseme ve gözlerinde mutluluk her şeye değer. Çocukların güldüğü bir şehir her zaman mutlu bir şehirdir ve biz bunun için çalışıyoruz.”

“‘Minik Eller Üşümesin Projesi’ kapsamında kırsal mahallelerde okuyan dezavantajlı öğrencilerimize ulaşarak hediyelerini takdim edeceğiz” diyen Yaman, “Belediyemizin imkanlarını bu şehrin gençleri, engellileri, kadınları ve öğrencileri için kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti