Palyaçolardan hasta miniklere moral

Adana’da bir araya gelen Atom Karıncalar isimli gönüllü palyaço ekibi Hatay’da hasta çocukları ziyaret etti. Palyaçolar, hasta minikleri hastanede ziyaret ederek, düzenledikleri etkinlikler ile moral veriyor.

Palyaçolardan hasta miniklere moral
Palyaçolardan hasta miniklere moral nurten
Bu içerik 375 kez okundu.

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana’da bir araya gelen Atom Karıncalar isimli gönüllü palyaço ekibi Hatay’da hasta çocukları ziyaret etti. Palyaçolar, hasta minikleri hastanede ziyaret ederek, düzenledikleri etkinlikler ile moral veriyor.

Adana’da 8 yıl önce gönüllü kişilerin bir araya gelerek kurduğu ‘Atom Karıncalar’ isimli palyaço grubu, kimsesiz çocukları, huzur evlerini, engelli ve yardıma muhtaç aileleri ziyaret edip, kalplerine umut, yüzlerinde tebessüm oluyor.

Son olarak Hatay’da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören minik hastaları ziyaret eden Atom Karıncalar gönüllü palyaço grubu, düzenledikleri etkinlik ile moral verdi. Çocuklar palyaçolar ile eğlenirken, aileleri de içinde bulundukları ortamın renklenmesiyle mutlu oldular. Palyaçolar, minikleri hasta odalarında ziyaret ederek renkli balonlar hediye etti.

Ziyaret hakkında konuşan grup lideri Tuğba Ekiz, düzenledikleri etkinlik ile çocukların çok mutlu olduğunu belirterek, “Bir çocuk gülümserse, Dünya gülümser. Paylaştıkça çoğalan şeyin mutluluk olduğuna bir kez daha şahit olduk. Bunu gittiğimiz her yerde görüyoruz. Hatay’da tedavi gören minik yavrularımızı da bu kapsamda ziyaret ederek, kendilerine moral verdik. Hem kendileri, hem de aileleri çok mutlu oldular” dedi.

Düzenledikleri etkinliklerin ilaç gibi etkili olduğunu belirten Ekiz, “Bazen bir ilaç kadar etkili olabilmek, gülümseyerek şifa vermek, inanın o kadar basit ki hem de bedava. Hayat herkese adil davranmıyor. Bazılarımız hayatta çok şanslı iken, bazılarımız farklı mücadeleler içinde. Biz de o mücadelenin içinde olanların en büyük destekçileriyiz" şeklinde konuştu.

Daha önce hasta olan ve yılmadan mücadele edip hastalığını yenen Ömer Faruk Kural da hastane de yattığı süre içerisinde, Atom Karıncalar palyaço grubunu örnek olarak aynı işi Hatay'da gönüllü kişilerden oluşan arkadaşlarıyla devam ettiriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti