“Adımı rüşvet olayına karıştırdılar”

Adana’da ‘yolsuzluk’ iddiaları nedeniyle görev yerinin değiştirilen 51 yaşındaki Ahmet Altuğ’un belediyeye yönelik 2 kişinin ölümü, bir kişinin de ağır yaraladığı silahlı baskının detayları ortaya çıkmaya başladı. Kanlı saldırının ardından başına silah dayayan Altuğ’un, polise; “Adımı rüşvet olayına karıştırdılar. Oysa ben masumum” diye intihar girişiminde bulunduğu, olay yerine çağrılan kardeşinin de yardımıyla polis tarafından ikna edilip gözaltına alındığı öğrenildi.

“Adımı rüşvet olayına karıştırdılar”
“Adımı rüşvet olayına karıştırdılar” nurten
Bu içerik 488 kez okundu.

F. METİN MARACI

ADANA – Adana’da 2 kişinin öldüğü, bir kişinin de ağır yaralandığı belediye saldırısıyla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Buna göre kanlı saldırıyı gerçekleştiren 51 yaşındaki Ahmet Altuğ’un, olayın ardından bahçeye çıkıp bir banka oturarak başına silah dayadığı ve kendisini ikna etmeye çalışan polislere de; “Vurduğum kişiler, adımı rüşvet olayına karıştırdı, oysa ben masumum” dediği ortaya çıktı.

 

ADI ‘RÜŞVET’ İLE ANILIYORDU
Olay, merkez ilçe Çukurova’ya bağlı Belediye Evleri Mahallesi’nde Türkmenbaşı Bulvarı üzerinde yer alan Çukurova Belediyesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; Zabıta Amiri Ahmet Altuğ, yaklaşık 6 ay önce hakkındaki ‘yolsuzluk’ iddiaları nedeniyle Zabıta Müdürlüğü’ndeki görevinden alınıp, Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne atandı. Adı ‘rüşvet’ iddialarıyla anılan Altuğ, Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu’ya karşı kin beslemeye başladı.

 

BELEDİYEYE KANLI BASKIN

Olay günü belediyeye silahlı bir baskın düzenleyen Altuğ, önce kapıda kendisini görüp engellemeye çalışan Zabıta Komiseri Habil Aykan’ı yaşanan boğuşma sonucu üzerine kurşun yağdırdı, sonra da Aydoğdu’nun odasına girip, burada ona ve Zabıta Amiri Kenan Sönmez’e ardı ardına ateş etti. Saldırgan, diğer belediye çalışanları tarafından güçlükle odadan çıkartılırken, bu kez de aynı silahı başına dayayıp, intihara kalkıştı.

 

‘BEN MASUMUM’ SAVUNMASI

Belediyenin bahçesindeki bir banka oturup başına silah dayayan Ahmet Altuğ, kendisini ikna etmeye çalışan polislere de; “Vurduğum kişiler, adımı rüşvet olayına karıştırdılar. Oysa ben masumum” dedi. Altuğ, olay yerine çağrılan kardeşi Abdulkadir Altuğ’un da yardımıyla güçlükle ikna edilip gözaltına alınırken, bir adet namlusunda 3 adet de şarjöründe mermi olan silahını da ekiplere teslim etti.

 

ÖNÜME ÇIKANI VURURUM!

Ağır yaralanan Cengiz Aydoğdu ve Habil Aykan kaldırıldıkları hastanede doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybederken, Adana Şehir Hastanesi’nde ameliyata alınan Kenan Sönmez’in de hayati tehlikesi sürüyor. İntikam için geldiği Zabıta Müdürlüğü’ne girer girmez belindeki silahını çıkartan Ahmet Altuğ’un, “Hiç kimse müdahale etmesin. Önüme çıkanı vururum, çekilin” diye ikazda bulunduğu ortaya çıktı.

 

‘POLİS ORDUSU’ KORUDU

Altuğ’un, emniyetteki ifadesinde de; “Belediyeye planlı bir şekilde gitmedim. Hakkımdaki yolsuzluk iddialarına çok sinirlenmiştim. Doğrudan Cengiz’in odasına gidecektim ama Habil önüme çıkınca önce ona, sonra diğerlerine sıktım” dediği öğrenildi. Emniyetteki sorgusu tamamlanan Ahmet Altuğ, üzerine çelik yelek giydirilip, adeta bir ‘koruma ordusu’ ile önce Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildi, sonra da Adana Adliyesi’ne sevk edildi. Altuğ, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti