Yaşlı kadının feryadı:

Adana'da yağmur yağdığında tavanı akan evde yaşamak zorunda kalan yaşlı kadın, "Böyle yaşamaktansa ölmek daha iyi olur, ölsek de kurtulsak" diyerek çaresizliğini dile getirdi

Yaşlı kadının feryadı:
Yaşlı kadının feryadı: emre
Bu içerik 396 kez okundu.
Reklam

  ADANA(İHA)- Adana'da yağmur yağdığında tavanı akan evde yaşamak zorunda kalan yaşlı kadın, "Böyle yaşamaktansa ölmek daha iyi olur, ölsek de kurtulsak" dedi.

  Yüreğir ilçesine bağlı Tahsille Mahallesi'nde geçen yıl eşini kaybettikten sonra biri engelli iki oğluyla birlikte iki odalı evde yaşam mücadelesi veren 73 yaşındaki Ayşe Nay, yağmur yağmasını hiç istemiyor. Evi bakımsız ve harabe olduğu için her yağmurda damı akıyor. Damın akmaması için kendince çözümler bulan yaşlı kadın, dama naylon çekmesine rağmen 

evin akmasını önleyemedi. Yaşlı kadın ve oğulları gidecek başka bir yerleri olmadığı için damın her yeri akmasına rağmen bu evde yaşamaya devam ediyorlar. 

  Odanın her tarafına leğen ve tencere koyarak yağmur sularının evini ıslatmaması için önlem alan Ayşe Nay'ın çabaları damın her tarafı aktığı için yetersiz kalıyor. Yaşlı kadın, tek isteğinin evinin onarılması olduğunu belirterek, "Burada yaşamak çok zor oluyor. Ancak başka gidecek yerimiz yok. Yağmur yağdığında su olduğu gibi evin içinde. Kışın çok soğuk oluyor soba bile kuramadım. Devletten dul maaşı alıyorum sadece onunla geçinmeye çalışıyorum. Böyle yaşamaktansa ölmek daha iyi olur. Ölsek de kurtulsak" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toros Yörükleri Derneği Başkanı Selçuk güven tazeledi
Toros Yörükleri Derneği Başkanı Selçuk güven tazeledi
 Soner Çetin’e 1 Mayıs daveti
Soner Çetin’e 1 Mayıs daveti