banner6

Hedef…

Öyle ve ya böyle ilk devre tamamlandı ve bu hafta sonu itibariyle ikinci devre başlayacak. Son iki sezonda Süper Ligi kıl payı kaçıran Adana Demirspor bu sezonun ilk yarısını son iki sezona göre daha iyi bir puan ve yerde bitirdi.

Şuanda 31 puanı var ve bence ikinci devrede alması gereken puan 33 ve yukarısı olması gerekir. İlk yarı heba ettiği basit maçlarda kaçırdığı puanlar şimdi olsaydı ikinci devre işi daha rahat olurdu. Sonuçta geçmiş geçmişte kaldı. Yapacak bir şey yok. Artık bundan sonrasına bakmak lazım..

Unutmamak gerekir ki şampiyonluk barajı en az 65-67 civarı olacaktır. Tabi Adana Demirspor geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında aldığı 37 puanı bu sezonun ikinci yarısında da alırsa, Süper lige doğrudan çıkacağına eminim. Hem de şampiyon olarak sezonu bitirecek olur.

Şimdilik yapılan transferlere baktığımızda Aissati, Ezeh, Kaan Kanak gibi önemli isimler alındı. Bu isimler ile gol yollarında rahatlayacaktır. Çünkü gol yolları hariç başka bir eksik olduğunu düşünmüyorum.

İkinci yarı özellikle bir seri yakalanırsa bu sezon 26 yıllık özlem son bulacaktır. Adana Demirspor’da o güç var ve bu sezon temennimiz o yöndedir. İkinci devre ilk maç Bursaspor, ardından Boluspor ve sonrasında Ankaraspor maçları var. Bence bu 3 maçı rahat geçip, ardından Adana derbisi olacak.

Seri için fırsat denecek maçlardan söz ediyoruz. Yakalanacak seri ile zirveye demir atıp hedefe doğru emin adımlarla gideceğine eminim. Başarılı bir sezon dileğiyle..

YORUM EKLE

banner42