Hedef yakın…

İnişli-çıkışlı geçen bir sezon ve son haftada ki mucize… Futbol bu, her an her şey olabilir. Kısaca futbolda 90 dakika bitmeden hiçbir şey bitmiş değildir. Ümit hoca ile ümitler bitmez, Başkan Murat Sancak ile olunca da camia muradına erer.

Ümit Özat son maç öncesi boşuna söylemedi. ‘Benim için bu son maç değil. Halen ümitlerim son ana kadar devam ediyor. Bir gram dahi ümitsizliğim yok’ demek ki içindeki ses doğru söylüyordu ve o da o sese kulak verdi.

Evet! Bence bangır bangır “Süper Lig biz de varız” diyebiliriz. Bu umut, bu inanç, bu mücadele, bu birliktelik ve bu destek olduğu müddetçe başarılmayacak bir şey söz konusu değil.

Lig başında müthiş bir çıkış ardından kısa bir mola, ardından yine bir heyecan ancak puan kayıpları ve tam da umutlar solmaya başlarken Ümit hoca ile yeniden hayat bulan bir takım…

Her ne kadar bu yıl için Süper Lig düşünülmese de takımın gösterdiği başarı bir umut ile hep devam etti. Özellikle ilk altı içerisinde yer alan takımların puan kaybetmesi bu umudu daha da artırdı. Ancak Demirspor’un da yaşadığı puan kayıpları olur mu-olmaz mı diye hep düşündürmeye başladı.

Özellikle ligin bitimine 2 hafta kala Giresun’da alınan mağlubiyet PLAY- OFF umutlarını neredeyse imkansıza getirdi. Ancak unutmamak gerekir ki ümitsizliğe hiç kapılmamak gerekir. Çünkü futbol bu, her an her şey olabilir. 90 dakika bitmeden konuşmak doğru olmaz.

İşte tam da öyle oldu ve ligin son haftasında kıran kırana oynanan maçlar, çıkan skorların yapılan tüm ihtimalleri alt-üst ettiği yani PLAY-OFF ümitlerini sağa-sola savurduğu bir hafta oldu. Çünkü çoğunluk PLAY-OFF takımlarının artık kesinleştiğini belirtiyordu.

İşte burada umudunu hiç yitirmeyen, oyunculara bu işin daha bitmediğini aşılayan Ümit Özat faktörü devreye girdi ve öyle de oldu. Çünkü Ümit hoca adı gibi buna hep inandı. Son haftada bir gram bile umutsuzluğum yok ve bu maç bu yıl bizim son maçımız olmayacak dedi ve öyle de oldu.

Çünkü Adana Demirspor bu sezon Hakan Kutlu ile Yılmaz Vural’ın görev aldığı 20 haftalık süreçte 30 puan toplarken, Ümit Özat ile 14 haftada 28 puan topladı. Bu tesadüf değil ciddi bir başarıdır. Adana Demirspor’umuzun göstermiş olduğu PLAY-OFF başarısının en büyük payı Ümit Özat ve onun arkasında duran Murat Sancak başkanın, bir de takımı yalnız bırakmayan taraftarındır.

Buraya kadar geldik. Şimdi bu elemeden de başarı ile çıkıp önümüzdeki sezon Süper Lig Neden olmasın? Bu inanç, bu birliktelik ve güç Demirspor’umuzu bu yarıştan başarı ile çıkaracaktır.

Buna inancımız tamdır.

Unutma!

Hedef çok yakın.

YORUM EKLE