İşçi Bayramı

1 Mayıs İşçi Bayramı. Yani biz böyle gördük böyle bildik. Ama son dönemde maalesef 1 Mayıs amacının dışında kutlanıyor. Yani her şey olduğu gibi işçi bayramına da artık siyaset bulaştı.

Yapılan mitinglerde işçi hakları, talepleri savunulması gerekirken kıyıdan köşeden bunlara yer verildi ama ağırlıklı olarak tabiî ki seçimler ve siyasete mitinglere yer verildi. Öyle ki bazı mitinglerde milletvekilleri seçim için çağrı yaptı.

Bunların olmaması gerekiyor. İşçiler kime güvenecekler, siyasi ideolojilerini güden sendikalara mı? Ama maalesef durum bu.

Birde anlamakta güçlük çektiğim bir diğer konu ise 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın tatil olması. Tatil ama kime tatil tabiî ki işçiye tatil değil. Memura tatil. Yani İşçi Bayramı’nın sefasını memurlar sürüyor. Bu durum sizce de bir garip değil mi?

128.’si kutlanıyor. 1 Mayıs İşçi Bayramı ama dediğim gibi her yıl amacından biraz daha uzaklaşıyor. Bence sendikalar kesinlikle siyasetten uzak görevlerini yapmalı. İşçi arkadaşlarımızın hakları sadece seçimden seçime gündeme gelmemeli.  

YORUM EKLE

banner2