banner6

8 Mart kutlamasına erkek desteği

Öğrenciler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü üniversite bahçesinde kutladı. Kutlamaya çok sayıda erkek öğrenci dövizler açarak destek verdi.

8 Mart kutlamasına erkek desteği

 

Çukurova Üniversitesi kadın öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Yürüyüş düzenleyen kadınlara erkek öğrenciler destek verdi. Kadınların öğrencilerin kutlamasına erkek öğrenciler destek verdi. Kadınlar öğrenciler adına açıklama yapan Dilek Aktaş, kadınlar günü kutlamaları ve kadın sömürüleri hakkında bilgiler aktardı.


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Çukurova Üniversitesi kadın öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı. Kadın öğrencilerin kutlamasına erkek öğrencilerde döviz taşıyarak destek verdi.

Adana’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri erken başladı. Aybaşından buyana başlayan etkinlikler dünde Çukurova Üniversitesi’nde devam etti. Çukurova Üniversitesi Kadın öğrencileri Öğlen saatlerinde R1 alanında toplandı. Yaklaşık 100 kadına 60 kadar erkek öğrencide destek verdi. Buradan yemek hane önüne kadar yürüyüş düzenleyen kadın öğrenciler, burada bir basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Dilek Aktaş, kadınlar günü kutlamaları ve kadın sömürüleri hakkında bilgiler aktardı. Kadınların yıllardır haklarının gasp edilip sömürüye mağruz kaldığına dikkat çeken Aktaş, kadın özgürlüğü için mücadele vereceklerini kaydetti. Bu arada bazı erkekler “Erkek vurmasın devlet korumasın” şeklinde dövizler açarak yürüyüşe katıldı. Daha sonra ise ÇÜ bahçesine kurulan orkestra ile canlı müzik yapılarak halaylar çekildi. En son kadına özgürlük isimli skeç sergilendi.

Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.


 


 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42