banner6

Çalışan kadınların güçbirliği

Adana’nın iş ve meslek sahibi kadınlarının oluşturduğu derneklerin yönetici ve üyeleri bir araya gelerek İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Güçbirliği Platformu oluşturdular.

Çalışan kadınların güçbirliği

 

  ADANA (İHA) -   Adana İşkadınları Derneği Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, BPW Adana Kulübü Başkanı Mimar Ayça Katlav, KAGİD Başkanı Mali Müşavir Birsen Uçar,  Adana Soroptimist Başkanı Av. Feriha Özşahin  ve Seyhan Soroptimist Başkanı Açelya Milli Ulular dernek üyeleriyle Seyhan Oteli'nde bir araya geldi. Kadınların önünde yer alan kadın hakları ihlalleri, cinsiyet ayrımcılığı konularında çalışmalar yapmanın yanı sıra Türkiye’nin dünyanın sayılı ekonomilerinden birisi olması için Adana’dan kadınlar olarak katkı koymak ve aynı zamanda kadınların iş dünyasında çoğalması ve istihdam alanında kadın sayısının artması için çalışmalar yapmayı hedefleyen dernekler başkanlar ve üyeler düzeyinde bir araya gelerek yürütme organı ve dönemsel sözcü seçimi yaptılar.

  Tüm derneklerin eşit haklı olarak katılımının sağlandığı platformda bu dönem için Adana İşkadınları Derneği, BPW Adana Şubesi ve Adana Soroptimist Derneğinin seçildiği bu toplantıda dönem sözcülüğüne Adana İşkadınları Derneği Yönetim kurulu Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen seçildi.

 

  "KADINLARIN SESİ DAHA ÇOK ÇIKACAK"

  Yoğun katılımın gözlendiği Güçbirliği Platformunun tanıtım toplantısında platform üyeleri adına bilgi veren dönem sözcüsü Av. Elif Doğan Türkmen, “Adana Türkiye’nin lider şehirlerinden birisi iken, bu gün içinde olduğu durumun düzelmesi ve özellikle kadınların ekonominin içerisinde daha çok yer alması için elimizi zaten taşın altına koyarak çalışmalar yapmakta idik. Ancak güçbirliği yaparak sesimizin daha gür çıkacağının bilincindeyiz. Bu nedenle bu platformu kurduk. Güçbirliği platformumuz Adana için, Türkiye için geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye’sini yaratma hedefini önümüze koyduk ve çalışacağız. Platform hem kadınların iş dünyasına katılımını çoğaltma çalışması yapacak hem de dernek üyelerinin her alanda kişisel ve iş dünyasında gelişimlerini sağlama projelerini hayata geçirecektir. En önemlisi de bu oluşum bir kadın federasyonunun önünü açacak ve sonuçta bu güçbirliği ile güçlü olmanın yanı sıra karlı çıkacak olanlarda yine kadınlarımız olacaktır.  Başta iş dünyasını temsil eden odaları ve diğer kurum ve kuruluşlar ile tüm Adana’nın da yanımızda olacağını biliyoruz. Platform oluşmasına canı gönülden katılarak destek verdiğiniz için tüm dernek üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

  "GURUR VE HEYECAN DUYMAKTAYIZ"

  BPW Adana Kulübü Başkanı Mimar Ayça Katlav, KAGİD Başkanı Mali Müşavir Birsen Uçar, Adana Soroptimist Başkanı Av. Feriha Özşahin ve Seyhan Soroptimist Başkanı Açelya Milli Ulular’da söz alarak “Bizler kendi alanlarımızda başarılı olan kadın dernekleriyiz. Güçbirliği Platformu ile daha da güçleneceğimizi, Adana ve Türkiye’de gerçekleştirilecek projelere daha anlamlı bir bakış açısı yaratacağımızı düşünüyoruz. Kadınların yalnızca iş yaşamında değil, her alanda çoğalması için aktif ve dinamik bir çalışma içinde olacağız. Adana’lı kadınlar çalışan, üreten ve her konuda lider olan kadınlardır. Amaçlarımızı gerçekleştirmek için daha ektin daha güçlü çalışmalar yapacağımıza gönülden inandığımız güçbirliği platformumuzun bir parçası olmaktan gurur ve heyecan duymaktayız” şeklinde konuştular.

  Konuşmaların ardından İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Güçbirliği Platformu üyeleri pasta keserek oluşumu kutladılar.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42