Kaplan kendine geliyor…

Adanaspor, 3 sezon Süper Lig’e çıktı ve sadece bir yıl dayanabildi. Geçtiğimiz sezon ilk yarıda her ne kadar iyi olsa da, sezonun ikinci yarısında yaşadığı düşüş ile neredeyse düşme hattına kadar indi.

Bu sezon ise ligin ilk 6 haftasında hiç galibiyet yüzü görmedi. Takımın bu gidişi ile birlikte Teknik Direktör Cihat Arslan ile yollar ayrılıp, yerine Coşkun Demirbakan getirildi.

Yapılan bu değişim daha ilk maçında meyvesini vererek, Giresun deplasmanından 3 puan alındı. Ardından geçtiğimiz hafta sonu Balıkesirspor Baltok ile yapılan zorlu mücadele ve alınan galibiyet, Toros Kaplanının yavaş yavaş kendine geldiğini gösterdi diyebiliriz.

Yeni hoca ile 2 haftada 2 galibiyet ev elde edilen 6 puan, kentimizin köklü kulübünün çıkışa geçmesini sağladı. Şuanda puan sıralamasında 9 puan ile 12. sırada yer alıyor. Matematiksel olarak daha erken gibi gözükse de sezon sonunda kaybedilen her puan hayati önem kazanıyor. Temennimiz bu galibiyetlerin devamı gelsin.

Burada futbolcular kadar, taraftarı da tebrik etmek gerekiyor. Çünkü Balıkesir maçında taraftarın desteği maç boyunca devam etti ve oyuncular verilen desteğin hakkını vererek galibiyeti taraftara hediye etti.

Bu arada Adanaspor’u milli maç arasından sonra zorlu bir maç bekliyor. Çünkü ligin 9. Haftasında lider ile deplasmanda karşılaşacak. Lider ligde oynadığı 8 maçta 8 galibiyet alarak şuana kadar en istikrarlı takım olarak karşımıza çıkıyor ve Süper Lig için en güçlü aday olarak görülüyor.

Ancak futbol bir takım oyudur ve 11 kişi ile oynanır. Sonucun ne olacağı belli olmaz. Adanaspor iyi oynadıktan sonra neden olmasın?

 

 

YORUM EKLE