Karnaval harika ilerliyor

Bu yıl 7’incisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, kelimenin tam anlamıyla harika ilerliyor. Bu kez Adana’nın bütün sokaklarında hissettik karnavalı.  Adana ekonomisine can suyu oldu. Oteller dolup taştı,  Adana’da otellerde yer bulamayan konukların çoğu konaklamak için çevre illere gitti.  Adana’nın komşularına da yararı oldu.  Restoranlar en özel günlerde bile çekemediği kadar ciro yaptı.  Ev kadınları evlerinde hazırladığı  yiyecekleri, elişi ürünlerini, karnavala özel hazırlanmış objeleri satışa sundu. Aile bütçesine katkı koydu. Adana’ya gelenler,  bu özel ve güzel günlerden bir anı koydular ceplerine.

Sokakta herkesin yüzü gülüyordu, mutluydu,  hoşgörülüydü. Birbirini hiç tanımayan insanlar sevgiyle, saygıyla yaklaşıyordu birbirine. Tam da olması gerektiği gibi. Unuttuğumuz önemli özelliklerimizi anımsattı bize bu karnaval. 

Adana sokakları bugüne kadar neredeyse hiç rastlamadığım plakalarla doldu. Neredeyse azınlık plaka durumuna düştü 01. Hangi sokağa baksam, yol kenarlarında 34, 06, 16, 38 , 31, 80, 33 ve daha şu an sayamadığım bir dolu ilin plakaları ve abartısız aralarında en az 01 plakalı araçları gördüm.

Hangi sokağa baksanız gruplar halinde başka illerden gelen konuklar dolaşıyor    Adana’da.  Yabancı basın mensupları izliyor karnavalı.

Geçtiğimiz yıl hissettiğimiz eksikliklerin bir çoğu bu yıl giderildi.  Bu kadar kısa sürede bu kadar başarılı olacağını düşünsek bile inanmazdık belki, ama gerçekten çok başarılıydı bu yıl karnaval.  Eksikleri hiç mi yok, vardır elbet. Bu kadar kısa sürede bu noktaya getirdiğimiz bu karnavalın, önümüzdeki süreçte çok daha iyi olacağına, Türkiye’yi ve Adana’yı dünyaya en iyi biçimde tanıtacağına inanıyorum.  Bu karnavala katkı sunan herkese teşekkürler...

YORUM EKLE