Kırtasiye malzemeleri alırken dikkat!

Uzun bir tatilin ardından okullar yarın açılıyor. Okulların açılmasıyla birlikte aileleri kırtasiye malzemeleri telaşı sardı. Kıyafet, çanta, kalem, kitap, defter, resim boyaları derken, hummalı bir alışveriş başladı.

Maddi durumu iyi olanlar gidip en iyi yerlerden okul malzemelerini alacak. Ancak kimi de bütçesine uygun yerler arayacak. Ancak uzmanlar sağlık açısından piyasada ucuza satılan birçok malzemenin risk taşıdığını söylüyor.

Çünkü kırtasiye malzemelerinde kullanılan plastiğin kalitesi, eş değer ürünlere kıyasla fiyatının düşüklüğü, daha önce ne gibi malzemelerden geri dönüştürüldüğü gibi hususlarına dikkat etmek gerekiyor.

Fırsatçılar bu gibi dönemlerde adi malzemelerden elde edilen ürünleri alıp normalmiş anlatarak insanların sağlığıyla oynuyor. Kim bilir kullanılan plastikler daha önce ne olarak kullanılıyordu, bunu bilmek gerekir.

Onun için yavrularımızın kullanacağı ürünleri alırken, çok ucuz, kalitesiz ürünler yerine bilinen markası belli en azından AB onayı ve TSE standartlarına uygun ürünleri almak gerekir.

Onlar bizim geleceğimiz. Sağlıklarına dikkat edelim. Alacağınız ürünlerde TSE, ISO gibi denetim şirketinden onay almış malzemeleri tercih edelim.

Kalite her zaman önemlidir. Kaliteli ürünleri tercih edin. Unutmayın, çocuklarımızın sağlığı her şeyden daha önemlidir. Lütfen dikkatli olalım.

 

 

YORUM EKLE