Kömüre dikkat!
Mehmet Emin Akçay

Kömüre dikkat!

Bu içerik 9 kez okundu.
Reklam

Yağmurların yağması ile havalar azda olsa serinlemeye başladı.  Kışa az bir zaman kala odun, kömür gibi yakacaklar almak için kolları sıvayan vatandaşlar da oldu.  Vatandaşlar alıp kışın yakacakları özellikle kömürlere biraz daha dikkat etmeliler.  Biraz daha ekonomik diye kalitesiz kömürlerden satın alan vatandaşları buradan uyarmak istiyorum.  Bu kalitesiz kömürler nedeniyle hem kendi sağlığınızı, hem de diğer insanların sağlığının bozulabileceğini unutmayalım.

Her yıl kış aylarında bu sebepten ötürü sokaklar nefes alamaz duruma geliyor. Umut ediyorum ki bu yıl aynı manzaralarla karşılaşmayız. Tabi ki bu manzarayı yaratan yine bizleriz bunu unutmamak gerekiyor. Kaliteli kalori değeri yüksek olan kömürlerden alıp kullanmamız hem çevremiz açısından, hem de sağlığımız açısından çok önemli. Lütfen çevremiz için, geleceğimiz için ve sağlığımız için bu uyarıya dikkat edelim.

Aslında buradan doğal gaz konusuna değinmemiz gerekiyor. Doğalgaz kullanımını yaygınlaştırmak için hatları kömürlerin yakıldığı bu mahallelere kadar götürmek gerekiyor. Apartmanlarda lüks semtlerde doğalgaz kullanımı yoğunluklu olarak yaşanıyor. Kentin varoşları ise maalesef doğalgaz yok. Asıl ihtiyacı olanlar kenar mahallelere umarım en yakın zamanda doğal gazı getirirler ve bu kömür dumanından kurtuluruz.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi