Asgari Ücret Düşmeyecek
Ceylan Ümay Öğrü

Asgari Ücret Düşmeyecek

Bu içerik 41 kez okundu.
Reklam

Asgari Ücret Düşmeyecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal TBMM’de Vergi kanunu ile ilgili yapılacak düzenleme içeriğiyle ilgili milletvekilleriyle konuştu; konuşmada dikkat çeken en önemli şey Asgari ücret düzeyinin düşmeyeceği tabiki düşüş oranından çok artış oranlarının konuşulması gerekir ancak asgari ücret ilk olarak 1.404 lira olduğunda 1 yıl sonra düşecek ya da düşürülme ihtimali var gibi söylentiler vardı ancak Maliye Bakanı buna açıklık getirdi ve kesinleştirdi asgari ücret 1.404 liradan aşağı olmayacak. Naci Ağbal bu oran karşılığında 1 milyarlık vergi gelirinden vazgeçildiğini de bildirdi.

2014 yılından sonra köy olup mahalleye dönüşen Büyükşehir Belediyesi içerisinde bulunan  esnaflık yapanların esnaf muaflığının 2020 yılına kadar devam edeceğini de ifade etti .Vergiden muaf kooperatifler ile ilgili de düzenleme getirileceğini bildirdi. Bu kooperatifler iktisadi işletme kurarlarsa ortaklar haricinde kooperatiflerin muaflığı kalkmayacak ve iktisadi işletmeden alınan kar ortaklara transfer edilebilecek.

Vergi alanında yeni düzenlemeler yolda henüz onaylanan bir şeyler yok ancak yeni uygulamalar söz konusu olacak ve ekonomik anlamda lokomotif etkisi yaratacak.

Bunun dışında 2018 yılında harç ve cezaların ne oranda artacağı belli oldu. Bu artış için baz alınan yurtiçi üretici fiyatları Ekim ayında 12 aylık ortalamaya göre yüzde 14,47 oranında artış gösterdi haç ve cezalar bu oranda artacak ancak rakamlar henüz belli değil.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi