Adana Valisi Demirtaş’a ziyaret…
Bahri ÇOLPAN

Adana Valisi Demirtaş’a ziyaret…

Bu içerik 90 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta İlkhaber Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi değerli dostum Veysel Aslan ile birlikte Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ettik.

Öncelikle Valimiz Mahmut Demirtaş’a sıcak karşılamasından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Valimiz Demirtaş, 2002’li yıllarda Osmaniye’de vali yardımcılığı yapmıştı. O nedenle bize yabancı değil.

Mahmut Demirtaş, Osmaniye’de vali yardımcılığı yaparken çalışkan ve dürüstlüğü ile tanınırdı. Osmaniye yeni vilayet olduğunda, Valimiz Mahmut Demirtaş, memleketimin kalkınmasında ve hizmetlerin hızlı yapılmasında büyük emekleri vardı.

O dönem yani 2002’li yıllarda Osmaniye Devlet Hastanesi daha yeni yapılıyordu. Hastanenin ve yollarının yapılmasında çok emeği geçti diyebiliriz. Hatta çoğu zaman mesaisinden fedakârlık yaparak aralıksız çalışıyordu.

Valimizi ziyarette de bol bol sohbet ettik ve eski günleri yad ettik.

Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, Osmaniye’de piştiğini ve bu nedenle kendisi için büyük bir önemi olduğunu söyledi. Ayrıca Osmaniye’de iken aldığı tecrübeleri Adıyaman ve bugün de Adana’da değerlendirdiğini belirtti.

Gerçekten tam bir görev adamı ve yöneticidir kendileri. Kibarlığı, mütevaziliği bir başka zaten...

Osmaniye’miz için güzel bir ifadesi var. Onu size tam olarak aktarmak isterim. Şöyle ki; ‘’Yöneticiler gelip geçicidir. Kentler kalıcıdır. Kentlerde bıraktığınız izler sizin orada adınızın yaşamasına vesile olur. Osmaniye’nin yanımda her zaman yeri özeldir ve ayrı bir değeri vardır.”

Mütevaziliğini görüyorsunuz. Sayın valimizin gerçekten bizim için de ayrı bir yeri vardır. Zaten Osmaniye için ayrı bir yeri olduğunu da biliyordur.

Evet. Valimiz Mahmut Demirtaş, daha önce Osmaniye’de görev yaptığı için Adana’ya da yabancı biri değildir.

Adana gibi 2 milyon nüfusu olan bir kentte Osmaniye’de görev yapmış birinin vali olması bizim açımızdan da büyük onurdur.

Hele hele Valimiz Mahmut Demirtaş’ın  Adana’da herkes tarafından beğeni kazanması gerçekten takdire şayandır.

Adana’da özellikle büyük bir kazanım sağlayan ve devam eden Güney Adana projesi hazırladığını ve buna çok önem verdiği bilgilerini bizimle paylaştı. Ayrıca bu projenin amacına ulaşması için herkesten destek beklediğini de anlattı.

Bence Adanalılar Vali Mahmut Demirtaş’ın yanında samimice yer alırsa ben Adana’ya çok önemli eserler bırakacağına inanıyorum. Zaten baktığımızda gerekli desteği de verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerinden eminim.

Çünkü Valimiz Mahmut Demirtaş’ın vizyonunun oldukça geniş olduğunu ve birçok zorluğun üstesinden kolayca geleceğine inanıyorum.

Teşekkürler sayın valim… 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti