Adana tarımı umut veriyor
Mehmet Emin Akçay

Adana tarımı umut veriyor

Bu içerik 42 kez okundu.
Reklam

Adana tarımı umut veriyor

 

 

Adana’da sabırsızlıkla beklenen fuarlardan bir tanesi olan 11. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı dün açıldı. TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan fuar 12 Kasım tarihine kadar devam edecek. Kentin tarım dinamikleri konusunda önemli bir yer alan Tarım Fuarı’na bu yıl 9 ülkeden 250 firmanın katılacağı açıklandı.

 

 

Gerçekten Adana’mız için önemli fuarlardan bir tanesi bu Tarım Fuarı, ki kentin ekonomisinin geçmişten günümüze katkı koyduğunu görüyoruz. Toplantıda yer verilen bilgiler doğrultusunda bakarsak kentin gerçekten çok büyük potansiyeli var. 5 üründe kentin birinci olduğunu ilk kez bende bu toplantıda öğrendim. Adana 5.5 milyon dekar tarım arazisi ile tamamen ekonomisini tarıma dayandıran bir il konumunda ve 5 tane ürün  üretiminde birinci olduğu yine bu toplantıda açıklandı. Narenciye, karpuz, yer fıstığı, soya, pamuk ve ayçiçeğinde üst sıralarda yer aldığımızı öğrendiğimde gerçekten mutlu oldum. Umarım yapılan fuarlar sayesinde tarım sektörümüz daha da gelişir, çiftçilerimize fuarın yararı olur.

 Yine bu toplantıda arıcılık ile ilgilide bilgiler verildi. Adana’nın Türkiye’de aracılık da 3. sırada olduğu, 10 bin ton bal üretildiği ve 873 bin kovan sayısının olduğu ifade edildi. Adana’da tarım konusunda güzel bilgiler aldığıma gerçekten çok sevindim. Umut ediyorum ki kaybedilen sanayi ve fabrikaların eksiğini tarım sektörümüz doldurur. Fuarda emeği geçen herkesi kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi