BEREKETLİ TOPRAKLARDA TARIM FUARI
Ceylan Ümay Öğrü

BEREKETLİ TOPRAKLARDA TARIM FUARI

Bu içerik 7 kez okundu.
Reklam

            Adana 11.Uluslararası Tarım Fuarı 250 firmanın katılımıyla açıldı 8-12 Kasım tarihleri arasında üretici ve tüketicilerle bir araya geliyor. Bölgenin tek uluslararası tarım fuarı olma özelliğinin yanı sıra tarım sektöründeki teknolojik gelişmelerin devamı , yaygınlaştırılması ,uluslararası piyasada tarım anlamında etkileşimin gerçekleştirilerek tarım sektörüne yapılacak olumlu katkıların oluşumu açısından önem arz ediyor.

              Adana’nın bereketli topraklarından kimsenin şüphesi yok. Yılda 3 defa hasat dönemi gerçekleştiren Çukurova topraklarından söz ediyoruz. Tabi ki bu toprakları işleyecek üretimi sağlayacak üreticiler ve onların karşılaştıkları zorluklar ,bunun yanı sıra bu zorlukları bertaraf edecek politikaların ,teşviklerin ve teknolojik gelişmelerin tartışıldığı önemli bir fuar. Sadece Adana için değil ülke içindeki ve ülke dışındaki üreticilerin bir araya geldiği tüketicilerin ürünlere ilk elden ulaşabildiği uluslararası fuar olma özelliği de taşıyor.

         Üreticilerin firmalarını en iyi şekilde temsil etme olanağı, var olan müşteri potansiyellerini devam ettirme ve fazlalaştırma imkanı , iç ve dış pazarlardan daha çok müşteriye ulaşma imkanı, rekabet arttırıcı politikalar benimseyerek daha etkili verimli üretim kapasitesine ulaşma imkanı da sunuyor

         Tüm bunlar olurken yani bir şehirde bir fuarın ya da sanatsal bir davetin ulusal ve uluslararası arenada mevcut olması o şehir için kalkınma etkisi yaratacak en güzel yollardan bir tanesidir. Bu yüzden Adana’mız için önemli bir fuar. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi