YAŞ SINIRI 30’A ÇEKİLDİ
Mehmet Şükrü Köseoğlu

YAŞ SINIRI 30’A ÇEKİLDİ

Bu içerik 86 kez okundu.

Belediye, itfaiye ve zabıta alımlarıyla ilgili önceki yönetmeliklerle 25 olarak belirlenen yaş sınırı artırıldı. Arttırılan yaş sınırı 25 yaşını geçmiş kişilerde sevince yol açtı.

Resmi Gazete’de yayınlanarak duyurulan bu sevindirici haber gerçekten çok olumlu bir adım oldu bence. Mahalli idarelere ilk defa atanacaklar ile belediyelerin itfaiye ve zabıta teşkilatlarına personel alınmasına ilişkin şartlar üç ayrı yönetmelikle belirlendi bu kez.

Buna bağlı olarak belediyelere zabıta memuru ve itfaiye eri, il özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile mahalli idare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşlara memur personel alımları yeni düzenleme kapsamında yapılacak.

Yeni yönetmeliğe göre mahalli idareler, atama yapmak istedikleri kadro unvanı ve sayıları için İçişleri Bakanlığından izin alacak. Personel alımı için idare bünyesinde 5 kişilik sınav komisyonu oluşturulacak. Sınav ile ilgili bütün işlemler bu komisyon tarafından yürütülecek.

Yapılan bu düzenlemeden faydalanmak isteyecek gençler hazırlıklarını şimdiden yapmaya başlamalılar. Çünkü daha önce yaş sınırı nedeniyle buralara başvuru yapamayanların sayısının bir hayli fazla olduğunu görmüştüm. Gerçekten çok güzel bir adım atılmış. Umarım devamı da gelir.

Henüz 30 yaşında olan bir gencin umudunu bazı şeylerden çok kötü bir durum. Bu duruma adeta çözüm getirilmiş emeği geçenleri kutluyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti