hediye patlayan kutu

Öğretmenler günü…
Ceylan Ümay Öğrü

Öğretmenler günü…

Bu içerik 75 kez okundu.


Tüm dünyada öğretmenler günü kutsal meslek olarak görülür. Yani öğretmenlik gerek ülkemizde, gerek ise dünya ülkelerinde onur duyulacak kutsal mesleklerdendir diyebiliriz.

İnsanoğlu doğumundan son nefesine kadar hep bir şeyler öğrenerek geçirir. İlk öğretmenlerimiz anne ve babalarımızdır ve ardından bizi emanet ettikleri ilk okuma yazmayı öğreten canım öğretmenlerimizdir.

Bugün ilkokul öğretmeninin adını kime sorarsanız size anında cevabını verir. Çünkü dış dünyaya açıldığı kapısı öğretmenidir.

Tabi kolay değil öğretmen olmak. Hayata yeni atılan miniklere okuma yazmanın yanında hayatı öğretmek, ilim öğretmek, onları gerçek hayatı öğretmek.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır’ sözü tam yerinde bir sözdür.

Bu güzelim ülkenin kalkınmasında, gelişmesinde ve çağdaş medeniyetler seviyesine ancak öğretmenlerimizin katkılarıyla çıkabiliriz. Yani geçmişte olduğu gibi, gelecekte de ışık saçan öğretmenler memleketin çağdaş uygarlığa yükselmesine en büyük katkıyı sağlayacaklardır.

Evet. Siz canımız öğretmenlerimiz. Önünüzde saygıyla eğiliyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama