Tezgâhlarda fiyatlar yükselişte
Serhat Şanlı

Tezgâhlarda fiyatlar yükselişte

Bu içerik 9 kez okundu.
Reklam


Havaların soğumasıyla birlikte sebze ve meyvelerin de fiyatları yükselişe geçti. Kış mevsimi gelmesiyle birlikte market ve manav tezgâhlarında yer alan özellikle sera ürünleri kendini hissettirmeye başladı.

Bunlarda rekorda çilekte yaşandı. Tezgahlarda 20 liraya satılan çileğin fiyatı ilerleyen günlerde daha da yükselecek gibi görünüyor.

Aralık ayı itibariyle Rusya’ya ihracatında başlayacağını düşünürsek fiyatlar ilerleyen günlerde artabilir. Ancak kış meyve ve sebzelerde fiyatlar gayet uygun gibi görünüyor.

Zaten kışın soğuklarında sağlık açısından önemli bir yere sahip olan narenciye ürünleri fiyat olarak gayet uygun. Ayrıca Çukurova’mızın narenciye merkezi konumunda olması bizim açımızdan daha da avantajlı hale getiriyor.

Sebzelerden en fazla domatesin yükseldiğini görmekteyiz. Şimdilik kilogram fiyatı 2 ile 6 lira arası seyrediyor. Çünkü kış aylarında domates tamamen seralarda üretiliyor. Birde Rusya aralık ayında ülkemizden domates alımına başlayacak. Bununda fiyatları biraz yukarı çekeceği görülüyor.

Diğer ürünlere bakacak olursak, patlıcan 2-4 lira, muz 5 lira, patates 1-2 lira lirasında, taze fasulye 4-6 lira, biber 3-4 lira, mandalin 1-2,5 arası, portakal 2 lira.

Havalar soğudu. Sebze meyve fiyatları yaz aylarına göre yükselişte.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi