Seyhan Kart başarılı bir çalışma
Mehmet Şükrü Köseoğlu

Seyhan Kart başarılı bir çalışma

Bu içerik 174 kez okundu.

Seyhan Belediyesi yardıma muhtaç aileler için ilk olarak faaliyete koyduğu Seyhan Kart’ı artık tüm Adanalılar kullanabilecek. Üstelik yapılan her kullanımda uygulanan indirimlerin bir bölümü Seyhan’da yaşayan bir yoksul aileye yardım olarak dönecek. Gerçekten çok güzel bir uygulama olacak. Ama vatandaşlar tam olarak bilmedikleri bir kartı nasıl alıp kullanacak. Bu da kafalardaki ayrı bir soru işareti. Bende gerçekten bu konuyu araştırdım çünkü konu yoksul aileler ve çocukları olunca ilgi alanıma girdi. Belediyece hazırlanan bir kitapçığı açıp inceledim. Orada aynen şu ifade yer alıyordu; “Seyhan Kart ile Adana’da pek çok anlaşmalı iş yerinde anında indirim kazanırken aynı zamanda yardıma muhtaç kişilere, öğrenci ve engelli kardeşlerimize Seyhan Belediyesi aracılığı ile destek olabileceksiniz.” Gerçekten kartın kapsamı çok güzel. Kartla 100 TL ve üzeri alış veriş yaptığınızda yüzde 8 indirim uygulanacak. Uygulanacak bu indirimin bir bölümü yine yoksul ailelere belediye kanalı ile ulaştırılacak. Şimdi sizlerle belediyenin bu konuyla ilgili basına sunduğu bilgileri aynen paylaşıyorum.

Daha önce sosyal yardım kartı olarak dağıtılan Seyhan Kart büyüyerek geliştirilirken, indirim ve avantaj kartına özelikleri eklendi.  200 bin kişinin alması planlanan kart anlaşmalı  firmalardan yapılan alış verişlerde indirim ve belli  avantajlar sağlayacak. İndirim ve avantajlardan yararlanacak vatandaşlar aynı zamanda her hangi bir ücret ödemeden dar gelirli  ailelere dağıtılan Seyhan Kart’tan daha fazla ailenin faydalanmasını  sağlayacak. Seyhan Kartı kullananlar şuanda 1500 ailenin faydalandığı sosyal yardımlardan 5 bin ailenin faydalanmasını sağlayacak. Vatandaş harcarken kazanacak, kazanırken yardım edecek.

SEYHAN KART NEDİR?

Seyhan Kart alan bir kimse pek çok anlaşmalı işyerinde anında indirim kazanırken, aynı zamanda  yardıma muhtaç kişilere, öğrenci ve engelli bireylere Seyhan Belediyesi aracılığı ile destek olabilecek. Bu kartla  hem işyeri sahibi hem de vatandaş bir çok yenilik ve avantajlardan faydalanabilecek. Kartı alanlardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Kartı alan Adanalılar anlaşmalı işyerlerinde indirim imkanı sağlayacak.  Sanal alışverişlerde güvenliğin ön planda olduğu özel kampanyalardan yararlanabilecek. Esnaf ise ticaret hacmini arttırırken aynı zamanda bu özel sosyal sorumluluk projesine de katkıda bulunacak. Kişiye özel şifre ile işlem %100 güvenli kasa pos Entegrasyonu ile gerçek zamanlı güncel bakiye bilgisi belirli bir limiti kadar internetten karttan karta PTT şube ve ATM’lerinden Vakıfbank ATM’lerinden belediye kiosklarından yükleme yapabilme, nakit çekebilme, dünyanın neresinde olursa olsun tüm Mastercart logolu tüm postlarda kullanım sağlanabilecek. Sanal alışverişlerde %100 güvenli olan kartın bilgileri kopyalamaya karşı güvenli. Cüzdan olarak kullanılan kullanım imkanı sağlayan kart mobil ödeme limiti oluşturabilme 150 TL'ye kadar telefon faturası üzerinden kredi mobil ödeme limiti oluşturabilme, belediye vergi ödemelerinde otomatik talimat verebilme, yurt dışında okuyan öğrenciler için ucuz para transferi aracı tüm dünyada 1000'den fazla marka puan toplama zahmetine girmeden anında indirim kazanma gençlere ve çocukların kullanımına verilecek ek kart ile harcama takibi yapabilme dönemsel kampanyalardan SMS ve mail ile anında haberdar olma gibi özellikler sağlayan kartı 12 yaşından büyük herkes alabilir.

 NASIL TEMİN EDİLİR?

Seyhan kart, Seyhan Belediyesi hizmet binası içerisinde kurulacak özel birimden alınabileceği gibi oluşturulacak özel ekipler adresleri tek tek dolaşıp kart başvurusu alacak.

Bu bilgiler doğrultusunda yoksul ailelere faydası dokunacak bu kartı tüm Adanalıların kullanmasını istiyorum. Ancak burada ki tek sorun bence insanlarımızın alışkın olduğu taksit imkanı. Bu kartta taksit imkanı bulunmuyor. Bu konuda gündeme alınıp düşünülürse gerçekten vatandaşlar bu karta rağbet göstereceklerdir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti