ABD Türkiye’den ne istiyor?
Bahri ÇOLPAN

ABD Türkiye’den ne istiyor?

Bu içerik 28 kez okundu.
Reklam

Merhaba kıymetli okurlar,

Kendisini dünyanın asayiş müdürü yerine koyan Amerika, yıllardır  çıkarı için güçsüz yakaladığı her ülkeye, demokrasi ve barış götüreceğini iddia ederek uzaklık yakınlık fark etmeksizin giriyor. Tabi girdiği hiçbir ülkeye de barış götüremediği gibi, kan, göz yaşı ve ölüm başka maalesef bir şey götürmemiş.

Yıllardır bölgemizdeki ülkelerde cirit atan ABD şimdi de kafayı Türkiye’ye taktı.

ABD için bir şey yapmana gerek yok. Olmasa bile kendisi bir şeyler üretir üzerine gelir.

Şimdi Türkiye ile de havadan sudan şeylerle uğraşmaya başladı. Aslında suçunu bastırdığını söylesek, hiçte yanılmayız.

Türkiye 30 yıldır PKK ile savaşıyor ve 10 binlerce gencini şehit vererek hayatının baharında toprağa verdi.

Terör örgütünün kullandığı silah ve mühimmatlara bakıyorsun genel olarak ABD’nin ürettiği, silah ve diğer malzemeler bulunuyor.

Zaten ABD bu iddiamızı 3 ay önce doğruladı ve tırlar dolusu PKK’nın yan kolu PYD’ye silah verdi. Bu silahlarda Türkiye’ye çevriliyor ve bizim evlatlarımız şehit ediliyor.

Yine bize 15 Temmuz darbesini yaşatan alçak fetoş ABD’de krallar gibi yaşıyor. Hatta ABD’nin korumasında desek yalan da olmaz.

Şimdi ise, Rıza Sarraf’ı tutukladı ve Türkiye’ye karşı açık açık oyun oynuyor.

Şimdi insanın aklına hemen şu geliyor. Aşık Mahzuni yıllar önce yazmış, “Çekil git benim yurdumdan Amerika katil, katil” diye.  Keşke gelen her hükümet yıllar önce söylenen bu türküden azda olsa ibret alsaydı.

Yıllardır bizimle açık açık uğraşan ABD, öyle gözü dönmüş ki, her şeyi rahatlıkla yapabilir. Bence ABD ile araya iyice mesafe koyma zamanı gelmiş ve geçiyor bile.

Ben ABD’nin kendisini de, teknolojisini istemiyor. Hafızalarımızı sıfırlayıp hayata yeniden başlamaya razıyım. Onların vereceği teknoloji de, getireceği barış da başını yesin. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Kahrolsun Amerika.. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi