hediye patlayan kutu

Meclisten anlamlı kınama
Mehmet Emin Akçay

Meclisten anlamlı kınama

Bu içerik 97 kez okundu.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayına ait ilk oturumunda belediye meclisi adeta tek yürek oldu. ABD Başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul edeceği yönündeki talihsiz açıklamayı kınayan Adana Büyükşehir Belediyesi adına bir konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Amerika Başkanı’nın kullandığı üslupla dünyayı bir kez daha karıştırdığını söyledi. Başkan Sözlü gerçekten konuşmasında çok çarpıcı tespitlerde de bulundu.

Sözlü  konuşmasında şöyle diyordu:

Suudi Arabistan’dan Mısır’a kadar olan bölgeden dostlar alışverişte görsün mahiyetinde cılız açıklamalar yapılıyor.”, “9 Aralık 1917'de Kudüs Osmanlı Devleti'nin elinden çıktı. Tam Yüz yıla denk gelmiş özel bir açıklama mıydı bilemiyorum ama tam yüz yıl 2 gün oldu Kudüs’ün Osmanlı’nın elinden çıkalı.

Gerçekten IŞİD yada DAEŞ gibi bir örgüt var mıydı. Birileri bunu besleyip önden bölgeye sürüp ardından bunlarla mücadele adına mı girdi. Ama onlar çıktı fakat onlarla mücadele ettiklerini söyleyenler hala orada silahlarıyla varlıklarını pekiştirmeye çalışıyor. Amerika hala terörist PKK’ya silah veriyor. Geri çekilmeyi düşünmüyor.  Rusya’da fırsattan istifade edip Türkiye’nin Amerika ile problemlerinden istifade etmeye çalışıyor. İslami terör olgusunun da terörle mücadele adı altında birileri adına alt yapısını oluşturup desteklenip her halde ayar vermek istedikleri dünyada ihtiyaçları olan bir kavram olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Sözlü haklıydı. Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin aldığı bu kınama kararını sonuna kadar destekliyor ve Sayın Sözlü başta olmak üzere kınamaya imza atan tüm meclis üyelerini kutluyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama