SARIÇAM NOTLARI


Bu makale 2017-12-15 18:08:55 eklenmiş ve 1575 kez görüntülenmiştir.
Muhammed Tunç

 

Doğusuyla/batısıyla, sağcısıyla/solcusuyla bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin birer neferleriyiz. Kültürel, siyasal ve ideolojik farklılığımız bizleri bir arada tutan ve bizi “bir yapan” çok değerli zenginliklerimizdir.

Zaten tek tipleşerek robotlaşmak isteyeceğimiz son şey olsa gerek. Buna en güzel örnek olarak, Kuzey Kore’yi gösterebiliriz. Bırakın farklı düşünmeyi, farklı bir dine dahi inanamazsınız. Hatta erkeklerin saç modeli dahi liderleri “Kim Jong-un” ile aynı olmak zorunda. Kim böylesi bir ortamda yaşamak ister? Kimse… Onun için farklılığımızı kardeşliğimizin pekişmesine vesile kılmamız gerekir. Zira ayrı düşünmek ayrışmak demek değildir. 

Güçlü ve icraatçı bir iktidarı, milli ve yerli dinamitleri harekete geçiren bir muhalefet oluşturabilir ancak. Bundan yola çıkarak, bugün (Perşembe) katıldığımız bir toplantıda aldığım notları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sarıçam Belediyesi, İlkhaber Gazetesine nazik bir ziyarette bulunarak sabah kahvaltısına davet ettiler. Davete icabet etmek inanç ve kültürümüze ait çok değerli bir kavramdır. Bizler de bu nazik davete başta yayın yönetmenimiz sn. Süreyya Uri hanımefendi olmak üzere, yazar ve muhabir kadromuzla birlikte icabet ettik.

Belediyeye vardığımızda bizleri, naif ve mütebessim bir çehreyle basın bürosundaki çok kıymetli arkadaşlar karşıladı. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik Bey kahvaltı eşliğinde bizlere belediyenin faaliyetlerini anlatan güzel bir sunum yaptılar. Ayrıca Nedim Ali Kısaoğlu beyin hoş katkıları da programa ayrı bir güzellik ve renk kattı.

Sunumda dikkatimi çeken ve takdir ettiğim çok güzel bir çalışmayla karşılaştım.  Malumunuz üzere yakını vefat eden bireyler, kaybın acısıyla birlikte adeta kendilerinden geçiyorlar. Son zamanlarda adet haline gelen taziye yemekleri bu acının da önüne geçmiş bulunmakta. Sarıçam Belediyesi de bunu hafifletmek üzere güzel bir çalışma yapmış. Yakını vefat eden taziye sahipleriyle diyalog haline geçip ilk günkü yemeği karşılıyorlarmış. Bu çalışma gerçekten çok hoşuma gitti. Diğer belediyelerde var mı, bilmiyorum. Ama yoksa da örnek olması açısından bunu dile getirmek isterim. Sarıçam belediyesi bir günlük yemek ikramını da inşallah önümüzdeki süreç içerisinde iki ve hatta üç güne çıkarırlar. Bu olursa “nurun ala nur” olur.

Toplantıda yayın kurulumuz ilgili konular hakkında takdir, görüş ve eleştirilerini sundular. Burada beni üzen bir konuyu dile getirmek istiyorum. Dile getirişimin sebebi, olayın düzeltilmesine ve daha da güzelleşmesine vesile olma amacı taşıyor. Toplantı sonrasında belediyemizin kültür işlerinden sorumlu Müdüresi Aynur Bodur hanımefendide bizlere eşlik ettiler. Yapımı son aşamaya gelen Kültür Merkezini bize gezdirerek inceleme imkânı sağladılar. Selçuklu mimarisiyle yapılan bu eser, oldukça nezih ve hoş bir şekilde planlanmış. 

Belediye, şehrinde iki tane üniversite ve binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla öğrencilerin ders çalışma ve kaynak bulma noktasında nezih bir kütüphaneye ihtiyacı olması olağan. Kültür merkezinin alt kısmında bu ihtiyacı gidermeye yönelik bir girişimde bulunulmuş. Ama maalesef ki fiziki şartların buna çok elverişli olacağını düşünmüyorum. Çünkü kütüphane olarak düşünülen bu alanın tavanı oldukça engindi.

Okuma düzeyi oldukça düşük olan böylesi bir topluma daha nezih ve iç açıcı bir ortamın sağlanması daha makul görünüyor. Bu noktada belediyemizin kütüphane olarak düşündüğü bu alanı tekrar gözden geçireceğini temenni ediyorum. Dediğim gibi eleştirimizin tek sebebi var. O’da bir şeylerin düzeltilmesine veya daha da iyi olmasına vesile olmaktır.

Yazıma buradan son verirken; böylesi güzel bir organizasyonda emeği bulunan değerli müdürlerimize, basın ve kültürde çalışan kıymetli arkadaşlarımıza, ikramlarıyla bizleri yalnız bırakmayan ismini bilmediğim çok muhterem hanımefendi ablalarımıza ve Sarıçam Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.

 

 

                   

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri