Haydi minder aslanlarını izlemeye…
Serhat Şanlı

Haydi minder aslanlarını izlemeye…

Bu içerik 107 kez okundu.

Bir ata sporumuz olan güreş, insanlık tarihi kadar eski ve uzun yıllara giden bir geçmişe sahiptir. Cesaret, güç, mertlik, dürüstlük, çeviklik ve beceri gibi özellikleri bulunduran güreş, Türk karakterine çok uygun bir spor dalı olması nedeniyle; atalarımızdan günümüze kadar tüm Türk toplumları tarafından sevilmiş ve önemsenmiştir.

Günümüzde cesaret, beceri, dayanıklılık ve kuvvet isteyen bir spor dalı olması nedeniyle, erken yaşlarda başlanılmayı gerektiren bir yakın mücadele sporu olarak her geçen gün daha da önem kazanmaktadır.

İlimiz, ata sporu olarak çok önemsediğimiz güreş ile ilgili güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Yani Adana, Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliğinde 500 aslanımızı ağırlıyor. Perşembe günü başlayan şampiyona Pazar gününe kadar devam edecek.

Yüreğir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen şampiyonada Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda madalya alan Güreşçilerin yanı sıra, illerinde 1. olan 500 civarı Güreşçi Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda Adana’da mindere çıkıyor.

Bildiğiniz gibi geçen yıl yine Yüreğir Belediyesi’nin ev sahipliğinde kentimiz ilk defa böyle güzel bir organizasyonda yer almıştı.

Bu yıl da Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapmamız kentimiz açısında çok önemli bir gelişmedir diyebiliriz. Ayrıca ilimizden 20 sporcu bu güzel organizasyonda mindere çıkıyor.

Birde artık adını tüm dünyaya duyuran, Olimpiyat şampiyonumuz Taha Akgül ilimizdeki organizasyonda güreş yapacak. Adanalı hemşerilerimiz için önemli olan bu şampiyonayı kaçırmamak lazım.

Özellikle Adana’dan yetişecek güreşçiler için bu daha da önemli diyebiliriz. Bence Pazar günü evde oturacağımıza aslanlarımızı izlemeye gitmemiz daha iyi olur. Kentimizi onurlandıran bu şampiyonada güreşen sporcuları izlemek ve onları kutlamak hepimiz için çok önemlidir. Onlara ata sporuna verdiğimiz önemi göstermeliyiz.

Ayrıca bu güzel organizasyonu kentimize getiren herkese teşekkür ediyoruz. İleriki süreçte yine kentimize gelmelerini bekliyoruz.

Haydi Adana. Minder aslanlarını izlemeye… 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti