Yeni yılın tatil günleri
Serhat Şanlı

Yeni yılın tatil günleri

Bu içerik 94 kez okundu.

Nihayetinde 2017 yılının son günlerini yaşıyoruz. Yeni yıla sayılı günler kala, milyonlarca öğrenci ve çalışan 2018 yılı resmi tatil günlerini merak ediyor.

2018 yılında hafta sonları ve resmi tatillerle birlikte toplam 116 gün izin gözüküyor.

1 Ocak Pazartesi gününe denk gelen yılbaşı, hafta sonu ile birleştirildiğinde çalışanlar 3 gün tatil yapacak.

Yılbaşından sonra ilk resmi tatil 23 Nisan Pazartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla yılbaşı tatilinde olduğu gibi 23 Nisan yine hafta sonu ile birleştirilebilecek 3 günlük bir tatil söz konusu. Ayrıca 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü yine hafta içi Salı gününe denk geliyor.

Hafta sonuna denk gelen ilk resmi tatil ise 19 Mayıs'ta. 19 Mayıs Cumartesi gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil fırsatı oluşturmayacak.

Ramazan Bayramı bu yıl uzun bir tatil gözükmüyor. 14 Haziran arefe günü ve 15 Haziran Cuma Ramazan Bayramı birinci günü olarak gözüküyor. Dolayısıyla Ramazan Bayramı, Cuma, Cumartesi, Pazar şeklinde olacak. Çalışanlar 3,5 gün tatil yapacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Pazar günü. Hafta sonuna denk geldiğinden ekstra bir tatil olmayacak.

Çalışan yeni yılda Kurban Bayramı'nda uzun bir tatil yapma şansına sahip olabilecek. Kurban Bayramı'nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla bayram Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma olarak hafta içine denk geliyor. 2018 yılında da Kurban Bayramı'nda 9 günlük bir tatil gözüküyor.

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. 29 Ekim tatili bu yıl Pazartesi günü. Hafta sonu ile birlikte 3 günlük bir tatil var.

Evet tatiller ortada, tatil planınızı yaparken bunlara dikkat edelim. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti