hediye patlayan kutu

2018 güzelliklerle dolsun
Süreyya Uri

2018 güzelliklerle dolsun

Bu içerik 69 kez okundu.

2018 güzelliklerle dolsun

 

 Bir yılı iyisiyle kötüsüyle geride bıraktık. Şimdi yeni bir yıla girdik. Umutların daha çok yeşerdiği, güzelliklerin büyüdüğü, kardeşliklerin pekiştiği,  bir yıl  olsun istiyoruz 2018.  Şiddetin sona erdiği, suç oranlarının sıfır noktasına düştüğü, herkesin birbirini sevgiyle kucaklayıp, farklılıkları zenginlik olarak gördüğü,, birbirine saygı duyarak bir arada yaşadığı güzel bir yıl olmasını diliyoruz yeni yılın.

Kocaman bir ülke olarak kucaklaşabildiğimiz oranda büyüyebileceğimizin farkındalığında yaşayacağımız bir olmasını ümit ediyoruz yeni yılın.

Sevgi ve hoşgörüyle büyüyüp,  kaynaştığımız, paylaştığımız bir yıl olmasını diliyoruz yeni yılın.

Bütün güzelliklerinin kaynağı olduğunu düşündüğüm sevgiyi birbirimizden esirgemezsek, bütün bu dileklerimizin çok rahat olabileceğini düşünüyorum.  Çünkü insanı sevgi kaynaştırır, hoşgörüyü sevgi artırır.  Sevgi ve hoşgörünün olduğunda her şey çok kolay olur. Sorunlar çok daha kolay çözülür, mutluluk büyür, acı azalır. Mutluluk büyüdüğünde hayat çok daha güzel olur. Renkler çok daha parlak olur.  Dünya bir şiir gibi döner, güneş bir çiçek gibi açar, sorunları alt edeceğimiz o gizemli gücümüz çok daha fazla büyür.  Mutluluk büyüdüğünde, stres kaybolur gider, hastalıklar azalır, ömür uzar, sevdiklerimizle çok daha uzun yıllar bir arada oluruz.

Bütün bunların olması için bir adım atmamız yeter.. Haydi, yarını beklemeden, bugün, hatta şimdi; içimizdeki bütün öfkeleri, kızgınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakıp, birbirimizi koşulsuz sevelim. 80 milyon kişilik kocaman bir aile olalım...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama