hediye patlayan kutu

Yeni yıla, yeni umutlarla girmek…
Mehmet Emin Akçay

Yeni yıla, yeni umutlarla girmek…

Bu içerik 120 kez okundu.


 

Tüm insanlık için iyisiyle, kötüsüyle, acısıyla, tatlısıyla, mutluluğuyla koca bir yılı daha geride bıraktık. Evet. 2017 bitti ve yeni bir yıla 2018’e merhaba dedik.

Sonuçta koca bir yılı geride bıraktık. Geçtiğimiz yıl yaşanan olumlu ve veya olumsuz her şey geldi geçti. 2017 yılında kimi kaybettiği, kimi de kazandığı edinimleri belki ömür boyunca unutamayacak.

Her yeni yıl başlangıcında ‘Yeni yıllar, yeni umutları beraberinde getirsin’ temennisinde bulunuruz. Ancak önemli olan geçmişte yaşanan hayattan ders almaktır. Bir gerçektir ki geçmişten ders almayan, geleceğini de sağlıklı kuramaz. Acaba geçmişten ders alabildik mi? Bu soruyu kendimize bir sormamız gerekiyor. 

Kimi sağlıkta, kimi iş hayatında, kimi maddi, kimi manevi olarak mutlaka bir takım şeyler yaşamıştır. Şimdi eğri oturup, doğru konuşmak gerekiyor. 2017 yılında ne yaptık, neyle karşılaştık. Hatalarımız ve doğrularımız bunlardı diyebiliyor muyuz?

Ayrıca tüm bunları tespit ettikten sonra yeni yılımızı ona göre kurgulayabilecek miyiz? İşte önemli olan budur. Varsa eksikliklerimizin farkında olmamız gerekiyor. Yeni yılda bu eksikleri tamamlamaya çalışmalıyız.

Başkalarının eksikleriyle değil, kendi eksiklerimize onları yeniden yapmamaya özen göstermeliyiz. Sonuçta yaşanan ömür bir daha geri gelmiyor. Zamanı geri çevirmenin de mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz.

Yeni yıla yeni umutlarla girdiğimiz bugünlerde, geçmişimizi göz önünde bulundurarak başlayalım.

Evet. 2017 yılını bitirdik. Hoş geldin yeni yıl. Güle güle 2017. Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı nice yıllar diliyorum.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama