Sen de hayal et!


Bu makale 2018-01-06 19:12:01 eklenmiş ve 476 kez görüntülenmiştir.
Süreyya Uri

Hayal etmek hep uçuk kaçık gibi gelir insana. Olsun, sen hayal etmekten hiç vazgeçme, çünkü bütün o büyük gelişmeler, yenilikler, buluşlar hep hayal etmenin sonucudur.

Birileri hayal eder, birilerine o hayaller yeni ufuklar açar. Birileri hayal eder, birileri o hayali gerçekleştirmek için buluş yapar, birileri hayal eder, birileri o hayallerin gerçek olmasını sağlar ve bu hayaller gerçek olduğunda bütün dünya, bütün insanlar faydalanır.

Bundan yıllar önce annemin genç bir kız iken; o sırada köyde yaşarlarmış, köyde elektrik yok, güneş ışığının olmadığı zamanlarda idare denen ve yağ yakarak aydınlatmayı sağlayan bir lamba ile etraf aydınlanırmış, sanırım sonraları da gaz lambası. İşte o zamanlarda o karanlıkları yaşayan bir arkadaşı  hep şöyle dermiş; ”Kim bana ışıklı ayakkabı alırsa ben onunla evleneceğim” Herkese bu çok gülünç gelirmiş o zamanlar. Bundan en az 60 -70 yıl öncesinden söz ediyorum.  Ve o kız, o zamanlarda kendisiyle evlenmek isteyenleri hep geri çevirmiş. Çünkü kararlı, isteği belli, ışıklı ayakkabıyı getiren damat adayı olabilir. Böyle bir ayakkabıyı getiren olmamış, ama o kız sonraki yıllarda evlenmiş mi, hikayenin gerisini bilmiyorum. Annem bu yaşadığı hikayeyi bize her anlattığında ben de öyle bir ayakkabıyı hayal ederdim. Karanlıklarda bastığın yerleri aydınlatacak ışıl ışıl bir ayakkabı bana da ilginç gelirdi. Yıllar sonra bastığında ışık saçan spor ayakkabılar üretildi. Belki bir çoğunuz çocukluk çağınızda kullanmışsınızdır bu ayakkabıları, ya da çocuklarınız için almışsınızdır. İşte o ayakkabılar ilk çıktığında hep annemin kız arkadaşını hayal ettim. Şimdi yaşamış olsaydı diye. Kim bilir ne kadar mutlu olurdu? Ama o gün onun  ya da başkalarının kurduğu o hayal belki birilerine ilham kaynağı olmuştur...

 Sizin de çok eskilerde hayal ettiğiniz ama hiç de olmayacağını sandığınız bir çok şey bugün gerçek değil mi?  Çocukluğumuzun çizgi filmlerinde hayal gibi yaşananlar bu gün gerçek değil mi?

Siz de hayal etmekten vazgeçmeyin! Hayal edelim ki gerçek olsun.. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri