hediye patlayan kutu

Sen de hayal et!
Süreyya Uri

Sen de hayal et!

Bu içerik 115 kez okundu.

Hayal etmek hep uçuk kaçık gibi gelir insana. Olsun, sen hayal etmekten hiç vazgeçme, çünkü bütün o büyük gelişmeler, yenilikler, buluşlar hep hayal etmenin sonucudur.

Birileri hayal eder, birilerine o hayaller yeni ufuklar açar. Birileri hayal eder, birileri o hayali gerçekleştirmek için buluş yapar, birileri hayal eder, birileri o hayallerin gerçek olmasını sağlar ve bu hayaller gerçek olduğunda bütün dünya, bütün insanlar faydalanır.

Bundan yıllar önce annemin genç bir kız iken; o sırada köyde yaşarlarmış, köyde elektrik yok, güneş ışığının olmadığı zamanlarda idare denen ve yağ yakarak aydınlatmayı sağlayan bir lamba ile etraf aydınlanırmış, sanırım sonraları da gaz lambası. İşte o zamanlarda o karanlıkları yaşayan bir arkadaşı  hep şöyle dermiş; ”Kim bana ışıklı ayakkabı alırsa ben onunla evleneceğim” Herkese bu çok gülünç gelirmiş o zamanlar. Bundan en az 60 -70 yıl öncesinden söz ediyorum.  Ve o kız, o zamanlarda kendisiyle evlenmek isteyenleri hep geri çevirmiş. Çünkü kararlı, isteği belli, ışıklı ayakkabıyı getiren damat adayı olabilir. Böyle bir ayakkabıyı getiren olmamış, ama o kız sonraki yıllarda evlenmiş mi, hikayenin gerisini bilmiyorum. Annem bu yaşadığı hikayeyi bize her anlattığında ben de öyle bir ayakkabıyı hayal ederdim. Karanlıklarda bastığın yerleri aydınlatacak ışıl ışıl bir ayakkabı bana da ilginç gelirdi. Yıllar sonra bastığında ışık saçan spor ayakkabılar üretildi. Belki bir çoğunuz çocukluk çağınızda kullanmışsınızdır bu ayakkabıları, ya da çocuklarınız için almışsınızdır. İşte o ayakkabılar ilk çıktığında hep annemin kız arkadaşını hayal ettim. Şimdi yaşamış olsaydı diye. Kim bilir ne kadar mutlu olurdu? Ama o gün onun  ya da başkalarının kurduğu o hayal belki birilerine ilham kaynağı olmuştur...

 Sizin de çok eskilerde hayal ettiğiniz ama hiç de olmayacağını sandığınız bir çok şey bugün gerçek değil mi?  Çocukluğumuzun çizgi filmlerinde hayal gibi yaşananlar bu gün gerçek değil mi?

Siz de hayal etmekten vazgeçmeyin! Hayal edelim ki gerçek olsun.. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama