Adana marka kent
Süreyya Uri

Adana marka kent

Bu içerik 80 kez okundu.

Adana çok şanslı bir dönemini yaşıyor, çünkü Adana’nın; Adana için hiç durmadan çalışan, Adanalı için yatırımların peşine düşen, Adana’nın zenginleşmesi için,  o en büyük işsizlik sorununu alt edebilmesi için kılı kırk yararak çözüm üretmeye çalışan yani sorunsuz  Adana  için çalışan bir valisi var.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, dün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle gazetemizi ziyaret etti, bu özel gün için de hem bize hem de yine dün ziyaret ettiği Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde bulunan tüm gazetecilere çiçek verdi. Bu ince davranışından ötürü biz de teşekkürlerimizi sunarız.

Vali Demirtaş Adana’nın dünü ve bugünü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Son verilere göre bir milyondan fazla göç almış Adana. Niteliksiz göçle  işsizlikten eğitime, sosyal entegrasyondan yoksulluğa uzanan bir sorun silsilesiyle karşı karşıya olan Adana tablosu oluştursa da; yapılan yatırımlar hayata geçtiğinde, kent bir cazibe merkezi olacak.  

Vali Demirtaş,  Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesinin hayata geçmesiyle sadece bu bölgede 20 bin kişinin istihdamının planlandığını bildirdi. Ayrıca Ayakkabıcılar Sitesi’nin faaliyete geçmesiyle de en az 2 bin kişi orada istihdam edilecek. Tarım ihtisas bölgesi de yine Adana’nın hem ekonomisine hem de istihdamına katkı sağlayacak. Yani bu yatırımlarla Adana’da işsizlik rakamları çok değişecek, hatta büyük ihtimalle Adana’ya çalışmak için dışarıdan çok sayıda işçi gelecek. 

Valiliğin koordinatörlüğünde yapılan Lezzet fuarı ile Adana mutfağı Türkiye’ye ve dünyaya tanıtıldı, bu da Adana için çok büyük önem taşıyor.

Adana artık festivalleri, karnavalları, fuarlarıyla anılan marka kent oluyor.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti