Hayat kısa kuşlar uçuyor
Gizem Sallahoğlu

Hayat kısa kuşlar uçuyor

Bu içerik 23 kez okundu.
Reklam

Zaman kavramı ne kadar da elzem, bir o kadar naif ama acımasız bir güzergah. Kimi zaman bize geçmişi düşündürüp ‘keşke’li cümleleri kurduran, kimi zaman da geleceğe yöneltip hayallerimizi  boyayan... Zaman; geçmiş ile gelecek arasında bir köprüyse eğer deniz manzarasını seyretmekten ya da başımızı kaldırıp uçurtmayı uçurmaktan bizi alıkoyan ne?

 

Uçurtmayı uçuramıyoruz, sadece seyrediyoruz. Hem de kendi uçurtmamızı. İpimiz başkasının elinde, yolumuz ise uçuranın seyrinde. Şöyle doya doya uçuramıyoruz yani. Kanatlarımızı açıp da ciğerlerimize dolduramıyoruz temiz havayı. Biz istesek bile zaman izin vermiyor. Daha zamanı değil uçmanın diyor yapacak işlerin var. Tutuyorlar ipimizi, iniyoruz aşağıya, yine köprüden geçiyoruz. Bir geçmişe bakıp yapamadıklarımız için sinirleniyoruz, bir geleceğe bakıp daha iyisi için sabırsızlanıyoruz. Uçurtmanın ipini yine başkasına veriyoruz. Olur da rotamızdan şaşarsak bizi dizginlesinler diye..

 

"Başka gezegenlerde de hayat var mı diye merak ederiz, sanki bu gezegende yaşamayı becerebilmişiz gibi" der Aldous Huxley. Yıldızlara dokunamadığımız, göğün mavisinde dans edemediğimiz, gecenin koynunda kendi sesimizi dinleyemediğimiz bu gezegende sadece bedenimizi çürütüyor ve hırslarımızı yarıştırmış oluyoruz.

 

Çözün artık uçurtmanın ipini, gidin rüzgarın sizi götürdüğü yere. Uçun maviye, göklerin en görkemlisine...Kuşlar gibi çırpın kanatlarınızı kanadınız kırılsa da, cıvıl cıvıl ötün güneşi gördüğünüzde tenininiz yansa da. Kanadın kabuk bağlamasını yahut güneşin kaybolmasını beklerseniz bazı şeyler için geç olabilir. Çünkü hayat kısa bakın kuşlar uçuyor... 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi