Siz hangisi olmak istersiniz?
Süreyya Uri

Siz hangisi olmak istersiniz?

Bu içerik 79 kez okundu.

Hepimizin anılarında iyi ve kötü olaylar vardır. Çünkü herkes yaşamında hatalar yapabilir ve bize karşı da hata yapmış insanlar olabilir, olmuştur da. Ama bize karşı hata yapanları yüreğimizde sonsuza kadar kötü etiketlememiz çok yanlış bir davranış olur. Böyle bir davranış herkesten önce ve en çok kendimize zarar verir. İçimizdeki öfkeyi biriktirip büyütmek, kin ve nefrete dönüştürmek önce kendimiz için, sonra da çevremiz için çok tehlikeli.

Bana göre bu açıdan bakıldığında dünyada iki türlü insan var. Birincisi çevresindeki her şeyi gören ancak güzel bakabilen insandır. Bu insan içinde kötülük biriktirmez. Olayların, insanların iyi yanlarını da görüp iyi olanları unutmayan insandır. Bu insanlar çok sorunlu olmaz. Çünkü bardağa dolu tarafından bakan ve pozitiflikleri görüp yaşayan insandır. Kendisine büyük iyiliği yaparak, kendisini mutsuz etmeyen insandır. Affetmeyi bilen insandır.

Sözünü ettiğimiz ikinci tür insan da her şeyin kötü yanlarını cımbızla bulup çıkaran ve onları asla unutmayan, insanları kötülükleriyle anımsayan insandır.

Dünyaya öfkeyle, nefretle bakar. Mutsuzdur. Nasıl mutlu olsun ki en büyük kötülüğü kendine edip bütün negatiflikleri üzerinde toplamaktadır.  İşte böyle bir insan olursak, inanın çevremizde olup biten onca güzel olayları , güzellikleri hiç göremeyiz. Güzellikleri göremezsek mutlu olamayız, stresli oluruz, dışarıdan bakıldığında da çok kötü görünürüz. Hiç kimse kötü bir insan olmayı hak etmiyor bence...

Eğer bu davranışımızı değiştirip içimize sevgi tohumları atabilirsek, emin olun ki zamanla her şey düzelir.  Çevremize mutlu bakmaya başlar, mutlu hayaller kurabiliriz, pozitif oluruz.  Bakın o zaman dünya nasıl değişir. Bu kısacık hayatta mutsuzluğu değil, mutluluğu yakalamak için koşarız..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti