Fuar bereketi…
Mehmet Şükrü Köseoğlu

Fuar bereketi…

Bu içerik 62 kez okundu.
Reklam

11. Çukurova Kitap Fuarı Pazar günü sona erdi. Bir hafta boyunca yoğun bir katılımın olduğu fuar şehrimize canlılık getirdi.

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş. Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlenen 11. Çukurova Kitap Fuarı sona erdi.

Yılın ilk kitap fuar olan Çukurova Kitap Fuarı’na 303 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu yer aldı. Ayrıca 80 kültür etkinliği ve imza günlerinde 500 yazar okurlarıyla buluştu.

Her geçen yıl katılımın daha da arttığı fuara; İpek Ongun, Altan Öymen, İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Ayşe Kulin, Canan Karatay, Üstün Dökmen, Arif Keskiner, Mine Söğüt, Ahmet Şimşirgil, Aret Vartanyan, Deniz Kavukçuoğlu, Sinan Yağmur, Adnan Özyalçıner, Semih Poroy, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Mine Soysal, İhsan Eliaçık, Yekta Kopan, Canan Tan, Haydar Ergülen, Şükrü Erbaş, Mehmet Genç (Rotasız Seyyah), Mine G. Kırıkkanat, İbrahim Kaboğlu, Nebil Özgentürk, Tarık Tufan, Feridun Düzağaç, Nevşin Mengü, Sibel Eraslan, Hikmet Anıl Öztekin, Bağış Erten, Yunus Ozan Korkut, Deniz Ülke Arıboğan, İsmail Saymaz, Turhan Günay, Metin Celal, Ercan Karakaş, Ataol Behramoğlu, Kemal Hamamcıoğlu, Enver Aysever ve pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı katılarak sevenleriyle bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl 265 bin kitapseverin ziyaret ettiği Kitap Fuarı’na bu yıl 340 bin 935 kişi katıldı. Yani 75 bin kişilik bir artış olduğunu görüyoruz. Bu sevindirici bir haber olarak karşımıza çıkıyor.

Her geçen yıl katılımın yüksek olması ilimiz için hem ekonomik, hem de kültürel bağlamda büyük katkılar sağlıyor. Dışarıdan ilimize gelip fuara katılanlar, bir bakıma kentimize gelen birer turist gibi oluyorlar.

Hem ekonomimize katkıda bulunuyor, hem de kentimizi gezip görme tanıma fırsatı elde ediyorlar. Bizde kentimizi tanıtıp, onların normal tatil dönemlerinde de Adana’ya gelmelerini sağlama şansına sahip oluyoruz.

Adana Lezzet Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Film Festivali, Sabancı Tiyatro Festivali ve gelenekselleşen Çukurova Kitap Fuarı ile Adana, Güney'in en önemli kültür, sanat ve edebiyat duraklarından biri olduğunu bir kez daha vurgulamış oluyor.

Kısacası Adana’ya ‘Fuar Bereketi’ yağdı diyebiliriz. Darısı önümüzdeki yıla…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"