hediye patlayan kutu

MARDAV’da yaprak dökümü başlıyor
Mehmet Emin Akçay

MARDAV’da yaprak dökümü başlıyor

Bu içerik 144 kez okundu.

 

Bir insanın kendi rengi belli değilken, bir başka insanı, çok farklı bir şeyle itham etmesi, gerçekten çok kötü bir şey.  Böyle insanlarla aynı yolda yürünmeyeceği gibi, kimse bu insanlara güven duymaz.

Bugün ki köşe yazımda sizlere kısa adı MARDAV olan (Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı)’nda yaşananlar hakkında görüşlerimi ve üyelerden aldığım bilgileri paylaşmak istiyorum.

MARDAV, yıllarca hemşehrilerin birlik beraberliğini sağlayan bir konumda yer aldı. Verdiği burslarla adından sıkça söz ettiren bu vakıfta, son dönemde adeta yaprak dökümü yaşanmaya başladı. Özellikle Osman Göktekin’in başkanlığını yürüttüğü bu vakfa birçok kişinin küserek artık gelmediği ileri sürülüyor.

“Vakıf, Osman Göktekin nedeniyle bölündü” şeklinde yorumların yapıldığı son dönemlerde, birçok üyenin artık vakfa uğramaz duruma geldiği kulislerde konuşuluyor. Gerçekten böyle önemli ve güzel bir vakıfta yaşanan bu durum bizleri çok üzüyor. Üyelerle yaptığım görüşmelerde duyduklarım karşısında gerçekten şok oldum. Üyelerle yaptığım sohbette, Osman Göktekin’in kurucu üyeliğe kendi çalışanlarını kaydettiği söyleniyordu. “Neden bunu yapsın?” diye sorduğumda ise, çok ilginçtir ki, “Vakfı tamamen himayesi altına almaya çalışıyor” şeklinde sorumu yanıtladılar.

Eğer gerçekten böyle bir durum varsa bu çok kötü. Bir hemşehri vakfı başkanına bu yakışmıyor. Bana göre bu vakıf yalnızlaştırılıyor. Gerçekten anlatıldığı gibi bir durum varsa, tek adamla bir vakıf yönetilmez, bunu belirtmek istiyorum. Burası bir hemşehri vakfı. Tüm hemşehriler tek çatı altında, ortak faaliyetlerini yürütmeli.

Kimse küstürülmemeli. Bu vakıf kimsenin babasının malı değil, bunu da hiç kimse unutmamalı. Aksi takdirde vakfın geleceği de tehlike altına girecektir. Bu güzelim vakıf tek adamla yönetilemez. İnsanların birlik beraberliğe ihtiyaçları var.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama