RUH VE BEDEN


Bu makale 2018-01-18 19:18:46 eklenmiş ve 1003 kez görüntülenmiştir.
Gizem Sallahoğlu


 

Ruh Allah'ın kanunu, beden O'nun mahlukudur. Kanunlara uyup düzene uymak için mahlukları kullanmak yerine onları dost kabul edip kanunları çiğner olmuşuz. Bugünkü yazımda bu tezatlığın içinde kaybolan bizi anlatmak istedim.

Beden; dünyevi güzele ulaşmak ister, rahata kavuşmak ister, kısa yoldan egoyu tatmin etmek ister. Yani bizi bu dünyada üstün kılacak  her türlü şey için kapısını açık tutmak ister.

Ruh ise; güzeli yürekte görme sanatı ister, kalbin ritmini duymak ister, doğruyu okumak ister satır satır... Tabii ki de bu çoğumuzun işine gelmez. Ne insanların ruhunu anlamak için zamanımız vardır ne de böyle bir çabamız.

Ruhun inceliğini anlayabilenler gözlerin güzel olduğuna inanmazlar, ardındaki bakışların gözleri anlamlı kıldığını düşünürler. Çünkü bakış insanın duygularını saklayamadığı bir lütuftur kanaatimce. İnsanın yüreğine işler. Saatlerce anlatamadığın hayal  kırıklığını bir bakışınla anlatabilir, senelerce hasret çektiğin birine bir bakışınla sarılabilir, ya da bu hayattan göç eden sevdiğini bir bakışınla uğurlayabilirsin.

Bedenlerimizi geliştirdiğimiz kadar ruhumuzu da çürütüyoruz aslında. Boyalı yüzleri görüyor, güzel fiziklere imreniyoruz ama onların ardında yatan ruhları göremiyoruz. Ruhları anlayamadan bedenleri çözüyoruz. Ne demiş Saint Exupery 'İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir, gerçeğin mayası gözle görülmez'. Bizim görebildiğimiz tek şeyse çürümüş ruhun üstünü örten süslü bedenlerimiz...

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri