ÖĞRENCİLER ÖZGÜRLEŞTİ
ALİ AKDENİZ

ÖĞRENCİLER ÖZGÜRLEŞTİ

Bu içerik 71 kez okundu.
Reklam

Öğrenciler 15 günlük yarıyıl tatiline girdi. Adana’da toplamda 480 bin öğrenci karnelerini aldı. İyisiyle kötüsüyle ilk yarıyılı geride bırakan yavrularımız büyük heyecan yaşadı. Bu yıl birde ilk kez karne alan minik öğrencilerde oldu. Adana’da 82 bin minik öğrencimiz ilk kez karne almanın mutluluğunu yaşadı. Gerçekten bu öğrencilerin bir kısmının ilk kez karne alma sevincine şahit oldum. Çok mutlulardı. Daha önce ağabey ve ablaları karne alırken, kendileri neden kendilerinin karnesinin olmadığı yönünde üzülen minik yürekler bu kez mutlulardı. E... kolay değil ilk kez kendilerine bir karne veriliyordu. Ve bu karne hayatlarının ilk karnesi olduğu gibi, başarılarını gösteren ilk yazılı belgeydi. Onlar kadar veliler de çok heyecanlıydı. Karnelerini alan öğrencilerin arasında zayıfı olanlar ve takdir ile teşekkür alanlar da vardı. Zayıfı olan öğrenciler bu dönem ki zayıflarının ikinci dönem iyileştireceği sözlerini velilerine verdiler. Başarılı öğrenciler ise, aldıkları bu başarıyı ailelerine koşarak sevinçlerini paylaştı.

Buradan zayıfı olan öğrenci velilerini uyarmak istiyorum. Bu daha ilk dönem ve bu zayıflar sadece öğrencinin değil. Bunda sizin de etkiniz var unutmayalım. Gelin ikinci dönemde çocuklarınızla daha iyi ilgilenerek derslerinde başarı sağlamasını sağlayalım diyorum.

15 gün boyunca adeta özgürleşecek olan öğrencilerimiz eminiz ki, tatilin tadını çıkaracaklar. Çıkarmalılar da... Çünkü aylarca çalıştılar, didindiler, sabahın erken saatlerinde okullarının yolunu tuttular, ders dinlediler, kafa yordular, sınavdan sınava koştular.

Şimdi de dinlenecekler, dinlenecekler ki, okulun ikinci yarısında daha iyi performans göstersinler.

 Tüm öğrencilerimize iyi tatiller. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"