hediye patlayan kutu

Bu Operasyon Türk Milletinin
Bahri ÇOLPAN

Bu Operasyon Türk Milletinin

Bu içerik 216 kez okundu.

Merhaba kıymetli okurlar,

TSK’nın başlattığı Suriye’nin Afrin kentine huzur götürmek için başlattığı operasyon tüm hızı ile sürüyor.

TSK’nın amacı; Afrin’de bulunan ve teröristlerin kontrolünde olan bölgeyi temizleyip, o yörede yaşayan insanlara topraklarını teslim edip, huzur içinde yaşamasını sağlamak.

TSK yazımı hazırladığım saatlerde Afrin’e doğru 10 km. bir alan açmış durumda. Yani huzur operasyonu başarılı bir şekilde devam ediyor.

Savaşı kimse savunmaz. Savaşı kimse istemez. Çünkü her savaşta bir taraf değil her taraf ölür.

Hükümetin o bölgede bulunan ve 17 bin km. gelen ABD’ye ,3 bin km. gelen Rusya’ya aylardır “teröristlerle beraber olmayın” uyarılarına rağmen, onlara silah, para ve her türlü yardım yapanlar şimdi Türkiye’yi itidali davranmaya davet ediyor. O kadar uyarıldı, niye anlamadınız?. Şimdi mi aklınız başınıza geldi?.

Bana göre Türkiye o bölgeden hiç çıkmamalı. Bizim burada meşhur bir laf var. Komşunun malı komşudan sorulur.

Suriye’deki genel durumu çok iyi bilmesine rağmen Türkiye bölgeye müdahale etmemişken,17 bin km. gelip bu toprakları dizayn etmek vallahi benim gücüme gidiyor, kabullenmiyorum. Artık ABD ve Rusya aklını başına almalı ve Nato’da müttefiki olan Türkiye’nin toprak bütünlüğüne göz diken terör örgütlerini korumayı bırakmalı.

Diğer yandan dünyanın bile haklı bulduğu Türkiye operasyonunu içimizde sulandırmaya çalışanları da anlamak mümkün değil. Yazık!..  Çok yazık!...

Siz evinizde sıcak odalarınızda ailenizle yer içerken orda gencecik çocuklar can veriyor. Hatta giderken aileleri ile biz geri dönmeyiz diyerek helalleşip öyle gidiyor. En azından o çocukların emeğine saygılı olun. Karakışta ülkesi için yağmur- çamur demiyor görev yapıyor. Her şehidin telefonundan ayrı bir ibretlik olay çıkıyor. İnsanlar memleketi için can veriyor. Bu operasyon Türk Milletinindir. Kimse de sulandırmaya kalkmasın. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama