KAĞIDIN İKİ FARKLI YÜZÜ
Gizem Sallahoğlu

KAĞIDIN İKİ FARKLI YÜZÜ

Bu içerik 108 kez okundu.
Reklam


'Aynı kağıdın arka ve ön yüzleri gibiyiz. Sonsuza dek beraber; ama hiçbir zaman birbirlerini görmeyen' demişti Aziz Nesin. Biz kağıdın ön yüzüyüz ve arka yüzünü bulmak için bir ömür uğraşıyoruz belki de...Bizi tamamlayanlar, bizi gerçekten anlayanlar romanlarda anlatılan kahramanlardan mı ibarettir yoksa? Hayatımızı birleştirdiğimiz, evlendiğimiz kişilerle biz, değil kağıdın arka ve ön yüzü, aynı kağıda yazılamayacak kadar alakasız iki kelimeden oluşuyorsak peki? İki kelimeyi bir araya getirip kendi cümlelerimizi kuramadıktan sonra nasıl kendi hikayemizi yazarız? Birleştirmeye çalışırken kelimeleri ,devrik cümlelerin içinde kaybolursak hangi noktalama işareti çözer anlam kargaşasını?

Yazamıyoruz...Farklı hikayelerin içinde üstümüze düşeni yani  'karı-koca' görevini yerine getirmiş oluyoruz sadece. Ne hayallerimiz sevdiğimizin kelimelerine uğruyor ne de kelimelerimiz onun düşlerine...

Kağıdın aynı yüzüne hayat verip orada yaşamaktansa iki farklı yüzünde içiyoruz çaylarımızı, tüttürüyoruz sigaralarımızı ve en acısı da iki farklı yüzde paylaşıyoruz sevincimizi, üzüntümüzü. Neden sevdiğimizin roman kahramanını yüreğimize işlemiyoruz ya da hatıra kokan  şiirleri sevdiğimizin gözünde okumuyoruz. Biz  birlikte hikaye yazmayı mı bilmiyoruz yoksa kendi hikayemizi yazıp arkamıza  yaslanmayı mı seviyoruz? Evet izlemeyi seviyoruz, birisinin elimizden tutup hadi sıra sende rolünü oyna demesini seviyoruz, başka hikayeleri umursamamayı seviyoruz, başka hayallerin üstüne gelecek bağlamayı da...Diyorum ya biz birlikte bir şeyler yapamıyoruz. Satırların arasından yıllar geçiyor, kelimelerin arasından hayal kırıklıkları geçiyor, hatta cümleler arasından başkaları geçiyor ama biz sevdiğimizi bulamıyoruz kendi hikayemizde...Peki birbirimizi kaybetmek için sayfaların mı geçmesi gerekiyor?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"