İyi dersler çocuklar
Mehmet Emin Akçay

İyi dersler çocuklar

Bu içerik 77 kez okundu.
Reklam

Okullar açıldı. Dün çocuklar ilk derslerini yaptı. Anne ve babalar çocuklarını okula göndermenin o büyük heyecanını yaşadı.

Şimdi yeni bir dönem başladı. Geçtiğimiz dönemde dersleri iyi olanlar gibi, derslerine yeterince zaman ayırmayan öğrenciler de olmuştur elbette ve çalışmalarının karşılığını aldılar, karşılığı beğendikleri notlar, ya da ailelerine göstermek istemedikleri karneler olmuştur. Bir dönem böylece bitmiş oldu, ama artık yeni bir dönem yeni bir heyecan var öğrencilerin karşısında.

Dersleri iyi olanlar rehavete kapılmasın, dersleri kötü olanlar umudunu yitirmesin. Geçmişi geride bırakıp geleceğe bakarak derslerine asılan öğrenciler başarılı olur. ‘Notlarım kötü’ diye dersleri bir kenara bırakmak büyük hata olur. Çok çalışıp öğretmenlerin güvenini kazanan, kanaat notunu hak eden öğrenciler başarılı olur. Öğrencinin çalıştığına kanaat getiren öğretmenler mutlaka geçecek notu verir. ‘Derslerim çok iyi’ diyerek rehavete kapılan öğrenciler ise hiç istemedikleri sonuçlarla karşılaşabilir. Bunun için, başarmak için, geleceğini iyi inşaa etmek için çok çalışmak, bilgiyi öğrenmek gerekir. Anne ve babalara da onlara bu konuda destek olmak gerekiyor. Çocuklarının rahat ders çalışabilmesi için uygun ortamı hazırlaması, onlara kendine güveni aşılaması, ve moral vermesi gerekiyor anne ve babaların...

Geleceğini inşa edecek öğrenciler ve onları motive edecek aileler; yeni dönem hepinize hayırlı ve uğurlu olsun..

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"