hediye patlayan kutu

Hobi bahçeleri…
Mehmet Şükrü Köseoğlu

Hobi bahçeleri…

Bu içerik 145 kez okundu.

Her insanın hayalidir. Kendine ait küçük bir bahçe, içerisinde çeşit çeşit meyve ve sebzeyi yetiştirip, oyalanmak hepimizin hayalleri arasında yer alır.

Özellikle son zamanlarda insanların büyükşehirlerin gürültüsü, kalabalığından kaçmak istemesi, sessiz ve sakin bir mekanda yaşaması kadar doğal bir şey yoktur. Kimi belki bunu emeklilik hayali olarak görse de aslında bu her yaş grubunun hayalidir.

Çünkü özellikle iş hayatı şehir merkezine olanlar gürültü, şamata, stres derken, insanın psikolojisi olumsuz etkileniyor. Bu gibi durumlarda insanlar en azından tatil günlerinde kent merkezlerinden uzaklaşmanın hesabını yapar.

Tabi bunu gerçekleştirebilmenin yollarından birisi de kırsal bölgelerde bir hobi bahçesi fikridir. Bu ya bir yakının yaşadığı bir köy, ya da bir eş-dostun yaşadığı yer olabilir. Ayrıca günümüzde bu tür hobi bahçesi kuran işletmeler bile bulunmaktadır. Son yıllarda hobi bahçe sayısında büyük bir artış olduğunu görüyoruz.

Baharın gelmesi ile birlikte hobi bahçesi olanlar içinde tam çalışma zamanı geldi diyebiliriz. Eğer bir hobi bahçeniz varsa hafta sonu gidip gerekli çalışmalara başlamanız gerekiyor. Çünkü toprağın uyanma zamanı geldi. Toprağı kazıp, yetiştireceğiniz ürünleri şimdiden ayarlayıp toprakla buluşturmanız lazım.

Kent gürültüsünden uzaklaşıp, toprağa ayak bastığınız güzelim ‘Hobi Bahçesi’ni ziyaret zamanı geldi. Unutmayın!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama