DÜNYA ŞİİR GÜNÜ ŞİİR DİNLETİSİ


Bu makale 2018-03-23 18:35:26 eklenmiş ve 784 kez görüntülenmiştir.
Mehmet Demirel Babacanoğlu

Adana Yaşam Sanat Derneği (Reşatbey Mah. Beşocak Cad. No:23, Arat Apt, zemin kat 9/A-Seyhan/Adana) Başkanı Mehmet Taşar öncülüğünde, dernek salonunda 21 Mart  Dünya Şiir Günü Şiir Dinletisi düzenledi. Sunuculuğu Demet Duyuler Doğan gerçekleştirdi, artsal müziği Kubilay Altuntaş verdi.

Dinletiye İstanbul’dan gelen Hatice Nayır, Karabük’ten gelen Hanifi Yiğittekin, Antalya’dan gelen Senem Açıkgöz ve çok sayıda dinleyici şiir sever katıldılar…

Bu yılın Dünya Şiir Günü Bildirisi’ni Mimar Şair Yazar Cengiz Bektaş yazmış; Demet Duyuler okudu: “Şiir insanlığımızdır, dili, şiiri yaratır, öncülük eder. Çığlık, kalkışma, insancıl, sevidir, ozanın gerçek yaşamıdır …”

Alışılmış şiir dinletisi dışında; Zeki Karaaslan, Selda Kaya, Ruhan Mavruk, R. Semra Yücel, Neslihan Dağlı, M. Demirel Babacanoğlu, Jale Keskinkılıç, İsmail Arslan, İlhan Kemal, M. Gıyasi Aydemir, Durmuş Ali Özkale, Duran Aydın, Demet Duyuler Doğan, Şahin Taş, Coşkun Karabulut, Alişer Avcı, Ali Ozanemre şiirlerinden bir sergi oluşturuldu. Şiirler, Fahri İşlek, Neslihan Dağlı, Cihat Buluklu, İlkay Çınar tarafından seslendirildi.

Sonra Mehmet Türkmen “Merhaba” adlı şiirini okudu. Ardından bireysel şiir okuyanlar da oldu.

Şairlerin şiirlerden birer dize alarak harmanladım.

“Direniyor sabah güneşi/ Ey zamansız sonbahar/ Satır aralarında sus işaretleri/ Bir avuç gökyüzü altında/ Sonra bir şiir yaz bize/ Irnat seni bir insan gibi düşünüyorlar/ En güzel şiir/ Daha öpülmemiş bebek teniyle yaşamak/ Zifir bu geceden önce melanet biri/ Şehirler yalın ağdasız boyanmış/ Kahkahasında pembe karanfiller açılırdı gülüşlerinin/  Hep ölerek gider gitti mi/ Göğe dönük yüzüm alnımda güneş/ Nedir şiir/ Sen ele avuca gelmezdin bir zamanlar/ En güvendiğimiz yalnızlığımızdır/ Çok yılların öncesiydi bugünün/…”

Durmuş Ali Özkale, sazıyla, sözüyle; “Dost dost diye hayaline yandığım/ Niçin olmayayım niçin yanmayayım/ Dokunma keyfine/ Bu nasıl yüz/… adlı türkülerden bir demet sundu.

Bir genç bir küme arkadaşıyla avluda eğlenceye yönelik müzik dinletisi sundu…

Etkinlik, baştan sona ilgiyle izlendi, alkışlandı.

Yaşam Sanat Derneği hak etti teşekkürü.

22.03.2018, Adana

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri