hediye patlayan kutu

Portakal çiçeği karnavalı
Mehmet Emin Akçay

Portakal çiçeği karnavalı

Bu içerik 130 kez okundu.

Evet. Nisan ayı geldi. Nisan ayı ile birlikte bütün Adana bir başka kokmaya başlar. Çünkü bütün sokakları mis gibi portakal çiçeği kokar. Nisan, havaların en güzel olduğu portakal çiçeği dönemidir.

Büyülüdür portakal çiçeğinin kokusu, ruhunuzu sarar ve canlanırsınız, gençleşirsiniz. Nisanda Adana bir başka güzeldir.

Şimdi Adana’da nereye giderseniz o güzelim portakal çiçeğinin büyülü kokusuyla karşılaşırsınız. Bir de bu güzel memleketin karnavalı vardır. Adı; Portakal Çiçeği Karnavalı.

Evet. Bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘Nisan’da Adana’da – Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ yarın başlıyor ve 8 Nisan Pazar günü sona erecek.

Karnavalda birçok eğlenceli etkinliklerin yanı sıra, çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivite de olack. Yurt içi ve yurt dışından on binlerce kişi gelip Adana’nın o mis gibi havasını soluyacak. Festival boyunca adeta gösteri alanına dönüşecek olan kentimiz, birçok ünlü ismi de ağırlayacak.

Ayrıca bu yıl Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin ortak projesi olan, 24 koltuklu toplam 48 yolcu kapasiteli nostaljik tramvay, Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kortejinde boy gösterecek. Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Bandosu’nun şarkılarla şenlendireceği karnaval korteji, tramvayla daha da renklenecek.

Evet. Adana Nisanda bir başka güzel. Portakal Çiçeği Karnavalı yarın başlıyor. Başka planlarınız olmasın.

Herkesi bu muhteşem karnavala bekliyor emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Daha nice güzel karnavallara…

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama